Skočiť na obsah

Najlepšia študentka na Slovensku študuje vo Vrbovom!

Publikované:

Už viac ako 20 rokov pri príležitosti Dňa študentov odovzdáva Ministerstvo školstva Slovenskej republiky Pamätné listy sv. Gorazda - najvyššie rezortné ocenenie pre žiakov a študentov.

Zobraziť galériu

Už viac ako 20 rokov pri príležitosti Dňa študentov odovzdáva Ministerstvo školstva Slovenskej republiky Pamätné listy sv. Gorazda - najvyššie rezortné ocenenie pre žiakov a študentov. Zlatí medailisti z domácich aj medzinárodných predmetových olympiád, z majstrovstiev Európy a sveta vo viacerých športoch, ako aj víťazi ďalších súťaží si toto ocenenie prevzali v piatok 22. novembra 2019 z rúk ministerky školstva, vedy, výskumu a športu Martiny Lubyovej. Tento rok bolo ocenených tridsať úspešných reprezentantov Slovenska v oblasti vedy, športu i umenia.

Medzi ocenenými bola aj študentka Gymnázia Jána Baltazára Magina Vrbové, ktorá vyhrala prvé miesto v celoštátnom kole súťaže vedy a techniky AMAVET so svojou trojročnou prácou v oblasti vedy. Dominika Pánska spolu so svojou učiteľkou chémie, Mgr. Andreou Michálkovou, pracovala na výskume, zaoberajúcom sa vplyvom nebezpečného konzervantu E250, čiže dusitanu sodného, na ľudský organizmus, najmä na obehový a tráviaci systém. Vo svojej práci sa zamerali aj na množstvo škodlivých dusičnanov nekontrolovane prítomných v bylinkách, ktoré pravidelne konzumujeme. Svojou vedeckou prácou Dominika reprezentovala Slovensko aj na medzinárodnej súťaži EUCYS 2019.

Ministerka školstva sa vo svojom príhovore pri odovzdávaní diplomov poďakovala školám, pedagógom i rodičom za to, že vytvorili oceneným mladým ľuďom vhodné podmienky, aby mohli dosahovať také výborné výsledky.

Ako povedala Dominika: „Robiť taký veľký výskum nie je vždy jednoduché a mnohokrát sú obdobia, keď sa človek chce vzdať, myslí si, že už to nemá zmysel. Ďakujem vám, učitelia a študenti gymnázia vo Vrbovom, že mi stále ukazujete, že žiadna prekážka nie je taká veľká, aby som ju spolu s vami nemohla prekonať...“

Ďakujeme jej za výnimočnú reprezentáciu našej krajiny, prajeme ešte množstvo životných úspechov, veľa zvedavosti a výborné zvládnutie maturitnej skúšky, ktorá ju v tomto školskom roku čaká.
 

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

Župa distribuovala 104 počítačov pre študentov zo sociálne znevýhodnených rodín

Sú určené pre študentov, ktorí nemajú doma dostatočné technické vybavenie pre dištančné vzdelávanie.

Župa má plán rozvoja dopravy do roku 2050

Plán udržateľnej mobility a Plán dopravnej obslužnosti sú základným predpokladom rozvoja dopravy v kraji do roku 2050.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky