Skočiť na obsah

Netradičná propagácia odboru SOŠ poľnohospodárstva a služieb na vidieku

Publikované:

Pod záštitou Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR a Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, zorganizovala Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora (SPPK), s cieľom prilákať žiakov študovať v poľnohospodárskych a potravinárskych školách, projekt s názvom „Podpor svoj odbor“.

Zobraziť galériu

"Podpor svoj odbor" je súťažno-vzdelávacia aktivita, do ktorej sa mohli zapojiť od 15.9.2019 do 30.11.2019 žiaci stredných škôl a od 1.11.2019 do 15.2.2020 žiaci základných škôl.
Žiaci stredných škôl mali za úlohu natočiť krátke video na tému „Čo zažiješ v mojom odbore“ a pripojiť k tomu aj videovizitku autora.
Žiaci základných škôl vypracovali triednu „videoochutnávku“ odboru, ktorý našli na YouTube „Podpor odbor“.
Do 1. ročníku projektu sa zapojilo 31 stredných škôl s poľnohospodárskymi a potravinárskymi odbormi. Zo súťaže vzišlo 46 videí od žiakov z rôznych kútov Slovenska.
 
Žiačka našej školy, Beáta Benková, natočila video z odboru Agropodnikanie, zameranie Kynológia, kde obsadila 2.miesto v rámci poľnohospodárskych škôl Slovenska.
Taktiež ďalšiu cenu získala od Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory a cenu za najviac pozretí na YouTube žiakmi základných škôl.
 
Veľkú zásluhu na tejto úspešnej prezentácii mala aj vyučujúca kynológie Ing. Katarína Hýll Lüleiová, ktorá celý projekt zabezpečila po organizačnej i metodickej stránke.
Pani učiteľke a žiačke patrí veľké poďakovanie a uznanie za propagáciu Strednej odbornej školy poľnohospodárstva a služieb na vidieku, Zavarská 9, Trnava.
 
Ceny úspešným aktérom boli odovzdané 25.2.2020 v Bratislave za účasti p. ministerky pôdohospodárstva a popredných predstaviteľov agrosektora a školstva.

Výherné video:

https://www.youtube.com/watch?v=bj7aaEQ7HWU&t=8s


autor článku: Ing. Ivan Tománek, riaditeľ školy
SOŠ poľnohospodárstva a služieb na vidieku
Zavarská 9, Trnava

 
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

Preventívne opatrenia Letisko Piešťany

Od piatka 13. marca do 27. marca sú zastavené všetky lety zo zahraničia na územie SR.

Rozhodnutie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR

ROZHODNUTIE - Minister školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky podľa zákona o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len „školský zákon“)

COVID-19: Trnavská župa poskytla materiálnu pomoc karanténnemu stredisku v Piešťanoch a najohrozenejším lekárom dodala respirátory a rúška

Trnavský samosprávny kraj dnes poskytol materiálnu pomoc pre ľudí nachádzajúcich sa v povinnej karanténe po návrate zo zahraničia v účelovom zariadení ministerstva vnútra Signál Piešťany. Župa tiež dodala vybraným lekárom z oblasti onkológie, pneumológie, ORL a zubného lekárstva ochranné respirátory a textilné rúška.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky