Skočiť na obsah

Netradičné preberanie výpisov klasifikácie v Gymnáziu Vojtecha Mihálika

Publikované:

V piatok 31.1.2020 poctila našu školu už po tretíkrát svojou návštevou štátna tajomníčka Ministerstva školstva vedy, výskumu a športu SR Oľga Nachtmannová.

Zobraziť galériu

piatok 31.1.2020 poctila našu školu už po tretíkrát svojou návštevou štátna tajomníčka Ministerstva školstva vedy, výskumu a športu SR Oľga Nachtmannová. Prišla odovzdať výpisy známok študentom oktávy a 4.A. Tento ročník si vybrala zámerne, nakoľko majú žiaci pred sebou záverečnú fázu strednej školy. Na otázku, prečo si vybrala práve naše gymnázium, odpovedala, že sme silné gymnázium, ktoré má prísnych učiteľov. Práve im naozaj záleží na žiakoch. Žiaci na sebe začnú pracovať a učiteľ sleduje ich vývoj, ktorý pretrváva aj počas štúdia na vysokej škole. edomosti sú podľa pani Nachtmannovej najdôležitejšie, čo môžeme v živote získať, pretože všetko ostatné je pominuteľné. Prihovárala sa preto našim študentom, aby nepremárnili čas na strednej škole a popracovali na svojich slabších stránkach. Vyzdvihla tiež fakt, že naša škola stále kladie dôraz na matematiku, ktorá je v živote človeka veľmi dôležitá. Takýchto škôl je na Slovensku čoraz menej, pretože je jednoduchšie klásť na deti nižšie nároky, čo sa však odzrkadlí aj na slabších vedomostiach. V závere povzbudila študentov, že aj keď žijeme veľmi rýchlu dobu, v ktorej sa všetko mení, oni sa jej báť nemusia. Majú všestranné vedomosti, vo všetkých oblastiach a pokiaľ budú na sebe pracovať, posúvať sa ďalej, táto základná báza im zabezpečí úspešnú cestu.
 
Mgr. Ľubica Štefáková
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

Informácia o vydaných ochranných pracovných prostriedkoch

Trnavský samosprávny kraj odovzdal ďalšie osobné ochranné pracovné prostriedky z pohotovostných zásob Správy štátnych hmotných rezerv SR.

SZŠ Trnava úspešná v krajskom i celoštátnom kole SOČ

Zdravoťáci opäť nesklamali! Žiaci Strednej zdravotníckej školy v Trnave zaznamenali veľký úspech v krajskom i celoštátnom kole SOČ.

Trnavská župa pristupuje ku všetkým poskytovateľom sociálnych služieb spravodlivo

Trnavská župa dnes opäť distribuovala osobné ochranné pracovné prostriedky do zariadení sociálnych služieb v celom kraji. Ochranné prostriedky zo štátnych hmotných rezerv rozdeľujeme poskytovateľom sociálnych služieb spravodlivo, bez ohľadu na ich právnu formu, či verejnú alebo neverejnú povahu.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky