Skočiť na obsah

Netradičné preberanie výpisov klasifikácie v Gymnáziu Vojtecha Mihálika

Publikované:

V piatok 31.1.2020 poctila našu školu už po tretíkrát svojou návštevou štátna tajomníčka Ministerstva školstva vedy, výskumu a športu SR Oľga Nachtmannová.

Zobraziť galériu

piatok 31.1.2020 poctila našu školu už po tretíkrát svojou návštevou štátna tajomníčka Ministerstva školstva vedy, výskumu a športu SR Oľga Nachtmannová. Prišla odovzdať výpisy známok študentom oktávy a 4.A. Tento ročník si vybrala zámerne, nakoľko majú žiaci pred sebou záverečnú fázu strednej školy. Na otázku, prečo si vybrala práve naše gymnázium, odpovedala, že sme silné gymnázium, ktoré má prísnych učiteľov. Práve im naozaj záleží na žiakoch. Žiaci na sebe začnú pracovať a učiteľ sleduje ich vývoj, ktorý pretrváva aj počas štúdia na vysokej škole. edomosti sú podľa pani Nachtmannovej najdôležitejšie, čo môžeme v živote získať, pretože všetko ostatné je pominuteľné. Prihovárala sa preto našim študentom, aby nepremárnili čas na strednej škole a popracovali na svojich slabších stránkach. Vyzdvihla tiež fakt, že naša škola stále kladie dôraz na matematiku, ktorá je v živote človeka veľmi dôležitá. Takýchto škôl je na Slovensku čoraz menej, pretože je jednoduchšie klásť na deti nižšie nároky, čo sa však odzrkadlí aj na slabších vedomostiach. V závere povzbudila študentov, že aj keď žijeme veľmi rýchlu dobu, v ktorej sa všetko mení, oni sa jej báť nemusia. Majú všestranné vedomosti, vo všetkých oblastiach a pokiaľ budú na sebe pracovať, posúvať sa ďalej, táto základná báza im zabezpečí úspešnú cestu.
 
Mgr. Ľubica Štefáková
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

Súzvuk generácií v Gallery Nova

V galérií Žitnoostrovského osvetového strediska v Dunajskej Strede sa uskutočnila vernisáž výstavy fotografií autorov jednej rodiny a troch generácií.

Prehliadka mládežníckych speváckych zborov - Mládež spieva 2020

Žitnoostrovské osvetové stredisko v Dunajskej Strede Vás pozýva na krajskú súťažnú prehliadku mládežníckych speváckych zborov - Mládež spieva 2020.

Príjemné popoludnie v Domove sociálnych služieb pre dospelých v Hornom Bare

V Domove sociálnych služieb pre dospelých v Hornom Bare strávili klienti príjemné popoludnie premietaním podujatí, na ktoré radi spomínajú ako napríklad podujatie „Košútsky hudobný kľúč“.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky