Skočiť na obsah

(Ne)všedné radosti

Publikované:

Trnavský samosprávny kraj – Záhorské osvetové stredisko v Senici pozýva priateľov umenia na jubilejnú autorskú výstavu výtvarných diel výtvarníčky Aleny Kováčovej – Trizuliakovej zo Senice, spoluzakladateľky a členky Združenia výtvarníkov SenART.

Zobraziť galériu

Výstava plná farieb, emócií a fantázie s názvom (Ne)všedné radosti bude verejnosti prístupná od 10. júna do 7. júla 2020 vo výstavnej sále Záhorského osvetového strediska.

Alena Kováčová – Trizuliaková je pedagogičkou Základnej školy v Senici, od roku 2006 navštevuje výtvarný odbor – štúdium pre dospelých v ZUŠ vedené pedagógom Štefanom Orthom. Je pravidelnou účastníčkou súťažných výstav neprofesionálnej výtvarnej tvorby Výtvarná Senica a Výtvarné spektrum, kde získala viacero ocenení na regionálnej, krajskej i na celoštátnej úrovni. Vystavovala v Senici, Dunajskej Strede, vo Veľkých Pavloviciach, päťkrát v Prahe a na klubových výstavách združenia SenART v okolí Senice.

Na retrospektívnej výstave sa Alena Kováčová – Trizuliaková prezentuje so 64 výtvarnými dielami – abstraktnou tvorbou, figurálnou kompozíciou, portrétom, zátiším, kvetinovými motívmi i krajinou. Z techník sú zastúpené akryl, tempera, koláž, keramika, popri štetcovej maľbe tvorí aj špachtľou. Výstavu obrazov a keramiky pripravenú k životnému jubileu autorky si môžete pozrieť v pracovných dňoch od 7:30 do 15:30 hodiny.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

Z krízového fondu budú podporené vodozádržné opatrenia a dobrovoľní hasiči

Z centrálneho krízového fondu Trnavského samosprávneho kraja (CKF) budú podporené projekty zamerané na zadržiavanie vody v krajine, ktoré pôsobia aj ako ochrana proti povodniam. Fond tiež poskytne finančné zdroje dobrovoľným hasičom na plnenie dôležitých úloh pri ochrane ľudí a majetku. Až 22 projektov bude v rámci júlovej výzvy podporených celkovou sumou viac ako 81 tis. €.

Trnavská župa dá na prvú pomoc nezriaďovanej kultúre 100 tisíc eur

Trnavský samosprávny kraj vyhlásil výzvu, prostredníctvom ktorej pomôže profesionálnym subjektom nezriaďovanej kultúry. V programe Prvá pomoc kultúre je pripravených 100 tisíc eur. O podporu je možné požiadať do 14. augusta 2020.

Prezidentka Zuzana Čaputová navštívila trnavskú župu


Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová prijala pozvanie župana Jozefa Viskupiča na návštevu Trnavského samosprávneho kraja. V priestoroch Úradu TTSK hovorili o boji proti šíreniu nového koronavírusu, ako aj o aktuálnych témach v oblasti zvyšovania dostupnosti a kvality sociálnej a zdravotnej starostlivosti, ochrany životného prostredia a podpory kultúry.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky