Skočiť na obsah

Nežná revolúcia v meste Galanta – NOVEMBER ´89

Publikované:

November ´89 sa nezmazateľne zapísal do našich novodobých dejín. Pripomenutie si kľúčových udalostí Nežnej revolúcie i tých, ktoré jej predchádzali, bolo témou vzdelávacích podujatí pre mládež i dospelých, ktoré pripravilo a zrealizovalo pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie Galantské osvetové stredisko v spolupráci so študentmi Gymnázia Janka Matúšku v Galante.

Zobraziť galériu 5

November ´89 sa nezmazateľne zapísal do našich novodobých dejín. Pripomenutie si kľúčových udalostí Nežnej revolúcie i tých, ktoré jej predchádzali, bolo témou vzdelávacích podujatí pre mládež i dospelých, ktoré pripravilo a zrealizovalo pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie Galantské osvetové stredisko v spolupráci so študentmi Gymnázia Janka Matúšku v Galante. Dňa 12. novembra 2019 sa uvedené edukačné podujatia uskutočnili od 10.00 hod. v priestoroch Gymnázia Janka Matúšku v Galante pre študentov a od 14.00 hod. v priestoroch Galantského osvetového strediska pre verejnosť. Vzdelávací program vznikol v rámci projektu Nadácie Milana Šimečku pod názvom „Študenti po stopách totality“, ktorý zostavili a prezentovali študenti Gymnázia Janka Matúšku v Galante. Do prípravy a realizácie projektu sa zapojili študenti, ktorých spája spoločný záujem o históriu a preto sa združujú pod názvom „História nás baví“. Päť študentov - Lucia Ilavská, Kevin Miklós, Karin Elkuch, Veronika Kusendová a Natália Bačová spolu so svojou vyučujúcou Mgr. Rozáliou Csemezovou celý obrazovo-slovný program pripravili na vynikajúcej úrovni a bolo skutočne vidieť, že dejinám a historickým udalostiam sa venujú s veľkou záľubou. Popri prezentovaných faktografických údajoch študenti výborne spracovali aj svedectva a spomienky ľudí, ktorí prežili obdobie totality a sú veľmi hodnotným výpovedným materiálom.
Novembrovými udalosťami občania aktívne deklarovali svoju vôľu slobodne žiť a taktiež odhodlanie prevziať zodpovednosť za demokratickú občiansku spoločnosť. Do konca novembra 2019 majú v priestoroch Gymnázia Janka Matúšku v Galante študenti i široká verejnosť možnosť vzhliadnuť autentické fotografie autora Jozefa Kepperta, ktoré zachytávajú revolučné udalosti Novembra ´89 v meste Galanta.
Galantské osvetové stredisko

 
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

Súzvuk generácií v Gallery Nova

V galérií Žitnoostrovského osvetového strediska v Dunajskej Strede sa uskutočnila vernisáž výstavy fotografií autorov jednej rodiny a troch generácií.

Prehliadka mládežníckych speváckych zborov - Mládež spieva 2020

Žitnoostrovské osvetové stredisko v Dunajskej Strede Vás pozýva na krajskú súťažnú prehliadku mládežníckych speváckych zborov - Mládež spieva 2020.

Príjemné popoludnie v Domove sociálnych služieb pre dospelých v Hornom Bare

V Domove sociálnych služieb pre dospelých v Hornom Bare strávili klienti príjemné popoludnie premietaním podujatí, na ktoré radi spomínajú ako napríklad podujatie „Košútsky hudobný kľúč“.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky