Skočiť na obsah

Nežná revolúcia v meste Galanta – NOVEMBER ´89

Publikované:

November ´89 sa nezmazateľne zapísal do našich novodobých dejín. Pripomenutie si kľúčových udalostí Nežnej revolúcie i tých, ktoré jej predchádzali, bolo témou vzdelávacích podujatí pre mládež i dospelých, ktoré pripravilo a zrealizovalo pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie Galantské osvetové stredisko v spolupráci so študentmi Gymnázia Janka Matúšku v Galante.

Zobraziť galériu 5

November ´89 sa nezmazateľne zapísal do našich novodobých dejín. Pripomenutie si kľúčových udalostí Nežnej revolúcie i tých, ktoré jej predchádzali, bolo témou vzdelávacích podujatí pre mládež i dospelých, ktoré pripravilo a zrealizovalo pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie Galantské osvetové stredisko v spolupráci so študentmi Gymnázia Janka Matúšku v Galante. Dňa 12. novembra 2019 sa uvedené edukačné podujatia uskutočnili od 10.00 hod. v priestoroch Gymnázia Janka Matúšku v Galante pre študentov a od 14.00 hod. v priestoroch Galantského osvetového strediska pre verejnosť. Vzdelávací program vznikol v rámci projektu Nadácie Milana Šimečku pod názvom „Študenti po stopách totality“, ktorý zostavili a prezentovali študenti Gymnázia Janka Matúšku v Galante. Do prípravy a realizácie projektu sa zapojili študenti, ktorých spája spoločný záujem o históriu a preto sa združujú pod názvom „História nás baví“. Päť študentov - Lucia Ilavská, Kevin Miklós, Karin Elkuch, Veronika Kusendová a Natália Bačová spolu so svojou vyučujúcou Mgr. Rozáliou Csemezovou celý obrazovo-slovný program pripravili na vynikajúcej úrovni a bolo skutočne vidieť, že dejinám a historickým udalostiam sa venujú s veľkou záľubou. Popri prezentovaných faktografických údajoch študenti výborne spracovali aj svedectva a spomienky ľudí, ktorí prežili obdobie totality a sú veľmi hodnotným výpovedným materiálom.
Novembrovými udalosťami občania aktívne deklarovali svoju vôľu slobodne žiť a taktiež odhodlanie prevziať zodpovednosť za demokratickú občiansku spoločnosť. Do konca novembra 2019 majú v priestoroch Gymnázia Janka Matúšku v Galante študenti i široká verejnosť možnosť vzhliadnuť autentické fotografie autora Jozefa Kepperta, ktoré zachytávajú revolučné udalosti Novembra ´89 v meste Galanta.
Galantské osvetové stredisko

 
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

Kultúra sa presúva do online priestoru

V súvislosti s obmedzením pohybu obyvateľstva zostane všetkých 18 kultúrnych inštitúcií v zriaďovateľskej pôsobnosti trnavskej župy pre verejnosť uzatvorených od soboty 24. októbra 2020 až do odvolania.

S vašou pomocou to zvládneme

Pomôžte pri celoplošnom testovaní v našom kraji.

Bezpečne za kultúrou v Trnavskej župe

Aj počas núdzového stavu je všetkých našich 18-ich kultúrnych inštitúcií prístupných pre individuálnych návštevníkov. Aby sa zamestnanci i návštevníci cítili pri získavaní umeleckých zážitkov bezpečnejšie, nakúpili sme hygienické a ochranné prostriedky za 20 tisíc eur.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky