Skočiť na obsah

Nežná revolúcia v meste Galanta – NOVEMBER ´89

Publikované:

November ´89 sa nezmazateľne zapísal do našich novodobých dejín. Pripomenutie si kľúčových udalostí Nežnej revolúcie i tých, ktoré jej predchádzali, bolo témou vzdelávacích podujatí pre mládež i dospelých, ktoré pripravilo a zrealizovalo pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie Galantské osvetové stredisko v spolupráci so študentmi Gymnázia Janka Matúšku v Galante.

Zobraziť galériu 5

November ´89 sa nezmazateľne zapísal do našich novodobých dejín. Pripomenutie si kľúčových udalostí Nežnej revolúcie i tých, ktoré jej predchádzali, bolo témou vzdelávacích podujatí pre mládež i dospelých, ktoré pripravilo a zrealizovalo pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie Galantské osvetové stredisko v spolupráci so študentmi Gymnázia Janka Matúšku v Galante. Dňa 12. novembra 2019 sa uvedené edukačné podujatia uskutočnili od 10.00 hod. v priestoroch Gymnázia Janka Matúšku v Galante pre študentov a od 14.00 hod. v priestoroch Galantského osvetového strediska pre verejnosť. Vzdelávací program vznikol v rámci projektu Nadácie Milana Šimečku pod názvom „Študenti po stopách totality“, ktorý zostavili a prezentovali študenti Gymnázia Janka Matúšku v Galante. Do prípravy a realizácie projektu sa zapojili študenti, ktorých spája spoločný záujem o históriu a preto sa združujú pod názvom „História nás baví“. Päť študentov - Lucia Ilavská, Kevin Miklós, Karin Elkuch, Veronika Kusendová a Natália Bačová spolu so svojou vyučujúcou Mgr. Rozáliou Csemezovou celý obrazovo-slovný program pripravili na vynikajúcej úrovni a bolo skutočne vidieť, že dejinám a historickým udalostiam sa venujú s veľkou záľubou. Popri prezentovaných faktografických údajoch študenti výborne spracovali aj svedectva a spomienky ľudí, ktorí prežili obdobie totality a sú veľmi hodnotným výpovedným materiálom.
Novembrovými udalosťami občania aktívne deklarovali svoju vôľu slobodne žiť a taktiež odhodlanie prevziať zodpovednosť za demokratickú občiansku spoločnosť. Do konca novembra 2019 majú v priestoroch Gymnázia Janka Matúšku v Galante študenti i široká verejnosť možnosť vzhliadnuť autentické fotografie autora Jozefa Kepperta, ktoré zachytávajú revolučné udalosti Novembra ´89 v meste Galanta.
Galantské osvetové stredisko

 
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

SK 8: Slovenskí župani a českí hejtmani sa historicky po prvýkrát stretli na Slovensku

V pondelok 10. augusta 2020 sa uskutočnilo historicky prvé rokovanie Združenia samosprávnych krajov SK 8 a Asociácie krajov Českej republiky (AK ČR) na území Slovenskej republiky. Slovenských županov a českých hejtmanov pri tejto príležitosti slávnostne prijal predseda Národnej rady Slovenskej republiky, a to symbolicky v bývalej Sieni federácie Bratislavského hradu.

Už takmer 1400 ľudí využilo možnosť cestovať autobusom za 1€

Rodinný cestovný lístok využilo za prvý mesiac už 383 rodín. Na tento nový typ cestovného lístka v prímestskej autobusovej doprave bolo v júli prepravených spolu až 1351 cestujúcich.

Trnavská župa opravuje úseky ciest


Trnavská župa tento rok opraví spolu takmer 50 km ciest II. a III. triedy v celom kraji. Rekonštrukcia a modernizácia sa týka až 21 úsekov ciest. K najdlhším opravovaným patria úseky ciest III. triedy Naháč – Dubové v okrese Trnava a Prietrž – Osuské v okrese Senica.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky