Skočiť na obsah

Nominujte výnimočných dobrovoľníkov na ocenenie Srdce na dlani

Publikované:

Aj tento rok sa uskutoční oceňovanie neobyčajných a inšpiratívnych ľudí, ktorí vo svojom okolí nezištne pomáhajú, a to prostredníctvom ocenenia Srdce na dlani. Toto ocenenie smeruje k zvýšeniu statusu dobrovoľníctva a k jeho rozvoju.

Zobraziť galériu

V roku 2020 po prvýkrát prebehne oceňovanie Srdce na dlani vo všetkých ôsmich krajoch Slovenska. Okrem toho bude tento ročník výnimočný aj tým, že historicky prvýkrát bude priamo prepojený aj s oceňovaním na celonárodnej úrovni, na ktoré budú nominované tie najvýnimočnejšie príbehy z jednotlivých krajov.

Nezisková organizácia Bronco prijala v tomto roku výzvu naštartovať tradíciu oceňovania v oblasti dobrovoľníctva v Trnavskom kraji. Preto by sme vás v spolupráci s ňou chceli vyzvať k nominácii jedinečných dobrovoľníkov a dobrovoľníčok, koordinátorov a koordinátoriek dobrovoľníkov / dobrovoľníčok, ale aj dobrovoľníckych skupín, projektov, programov či subjektov, ktoré vytvárajú podmienky pre rozvoj dobrovoľníctva v našej župe. Vďaka tomu môžete príbehy nominovaných nielen prezentovať ostatným, ale im takýmto spôsobom aj verejne poďakovať za ich dobrovoľnícku činnosť.

Podmienky nominovania nájdete v štatúte. Vašu nomináciu môžete podať prostredníctvom nominačného hárku https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScYkvFDkpxjeFoRqF4E3Hdt7_qO4RH2pk4Qx6-elHQwQAjrQ/viewform?vc=0&c=0&w=1&flr=0&gxids=7757&pli=1.

O udelení ocenení bude následne rozhodovať 5-členná nezávislá hodnotiaca komisia, ktorá zároveň rozhodne aj o posunutí nominácií na národnú úroveň, na ocenenie Dobrovoľník roka 2020 - odovzdávanie ceny Srdce na dlani. Záštitu nad podujatím prevzal Splnomocnenec vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti.

Slávnostné odovzdávanie ocenení sa bude realizovať v závislosti od vývoja epidemiologickej situácie a prebehne pri príležitosti Medzinárodného dňa dobrovoľníkov, 5. decembra a Medzinárodného dňa koordinátorov dobrovoľníkov, 5. novembra.

Pre viac informácií môžete kontaktovať: Bronco, n.o., Zuzana Šujanová, srdcenadlaniTTkraj@gmail.com, +421 949 209 865.

Nominácie v krajoch sa prijímajú do 8. novembra 2020 do 24:00 h.

 

Zdroj: Tlačová správa Bronco, n.o.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

Trnavská župa oslovila firmy s prosbou o darovanie techniky pre stredoškolákov v núdzi

Trnavská župa požiadala firmy pôsobiace na svojom území o pomoc. Najmä pre žiakov zo sociálne slabších rodín chce zabezpečiť technické vybavenie nevyhnutné na úspešný prechod na dištančné vzdelávanie.

Trnavská župa ako prvá spustila bezplatnú službu domáceho tiesňového volania

V septembri tohto roka trnavská župa ako prvá spustila službu domáceho tiesňového volania. Bezplatne ju už využíva 24 klientov, pričom po najbližšom víkende to bude 40. V priebehu budúceho roka by mala pribudnúť stovka ďalších.

Trnavská župa vyčlenila viac ako milión eur na mimoriadne odmeny pre všetkých zamestnancov svojich zariadení sociálnych služieb

Trnavská župa mimoriadne odmení všetkých 1135 zamestnancov, ktorí sa v 21 zariadeniach sociálnych služieb v jej pôsobnosti starajú o vyše 1700 klientov. Na tento účel župa vyčlenila takmer 1,1 milióna eur.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky