Skočiť na obsah

O dotácie trnavskej župy možno požiadať do 14. februára

Publikované:

Trnavský samosprávny kraj poskytuje ďalšiu možnosť obciam, mestám a organizáciám, ako realizovať projekty v regióne. Zastupiteľstvo TTSK schválilo novinky v oblasti poskytovania dotácii z rozpočtu.

Zobraziť galériu

Krajskí poslanci budú môcť rozdeľovať finančnú podporu pre konkrétne projekty v celom kraji. Každý poslanec bude môcť prerozdeliť 15 tisíc eur, pričom minimálna výška podpory projektu je 500 eur. Žiadosti o podporu z dotačných schém môžu záujemcovia podávať do 14. februára 2020 aj elektronicky.

Digitálna samospráva bez „papierovačiek“

V poskytovaní elektronických služieb Trnavský samosprávy kraj napĺňa myšlienku digitálnej samosprávy. Pre obce sú sprístupnené formuláre, ktoré po vyplnený kraj dostane elektronicky, bez nutnosti použitia ani jedného hárku papiera. V prípade organizácií však ostáva k dispozícií aj možnosť odoslanú žiadosť vytlačiť a doručiť ju poštou.
 

dotacie_ttsk

Viac ako 2 milióny eur na podporu projektov

V roku 2020 vyčlenila trnavská župa na podporu projektov historicky najviac finančných prostriedkov. V rozpočte je na tento účel pripravených viac ako 2,1 miliónov eur. Poslanci budú môcť mestám, obciam a organizáciám prerozdeliť celkovo 600 tisíc eur.

O podporu z participatívneho rozpočtu sa môžete uchádzať až do 6. marca

Okrem vyššie spomínaných dotácií sa môžu organizácie i jednotlivci uchádzať o finančnú podporu na svoje projekty cez projekt participatívneho rozpočtu Tvoríme kraj. Svoje žiadosti môžete posielať do 6. marca.

participativny-rozpocet-ttsk

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

Súzvuk generácií v Gallery Nova

V galérií Žitnoostrovského osvetového strediska v Dunajskej Strede sa uskutočnila vernisáž výstavy fotografií autorov jednej rodiny a troch generácií.

Prehliadka mládežníckych speváckych zborov - Mládež spieva 2020

Žitnoostrovské osvetové stredisko v Dunajskej Strede Vás pozýva na krajskú súťažnú prehliadku mládežníckych speváckych zborov - Mládež spieva 2020.

Príjemné popoludnie v Domove sociálnych služieb pre dospelých v Hornom Bare

V Domove sociálnych služieb pre dospelých v Hornom Bare strávili klienti príjemné popoludnie premietaním podujatí, na ktoré radi spomínajú ako napríklad podujatie „Košútsky hudobný kľúč“.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky