Skočiť na obsah

Objavte krajinu veterného mlyna s Cibulármi

Publikované:

Mesto Holíč sa každoročne stáva dejiskom multižánrového festivalu Cibula Fest. Nenechajte si ujsť tento skvelý letný zážitok plný zábavy na Záhorí alebo spoznajte, kde sa nachádza jediný veterný mlyn na Slovensku.

Zobraziť galériu

Letný festival na Záhorí už volá

Myšlienka uskutočniť festival, ktorý na pomedzí západného Slovenska a južnej Moravy chýbal, vznikla na jar v roku 2009. Názov festivalu je odvodený od zaužívaného označenia obyvateľov mesta Holíč, ktorí sú na Záhorí známi ako „Cibulári“.

Leto je v plnom prúde a vy neviete kam na výlet? Trnavský kraj ponúka v meste Holíč už 11. ročník multižánrového festivalu Cibula Fest, kde vystúpia kapely zo slovenskej a českej hudobnej scény. Počas troch dní od 18. do 20. júla sa na troch pódiách predstavia interpréti ako Kryštof, Peter Nagy, Dalibor Janda, či skupiny Iné Kafé, Polemic, Gladiátor a iní. V prvý deň festivalu vystúpi headliner hip-hopovej scény Kali. Bude tento ročník festivalu iný ako tie minulé? Určite áno! Novinky a celý program si môžete pozrieť TU.
 

Spoznajte Záhorie
 

Dejisko festivalu, mesto Holíč, sa nachádza v skalickom okrese, ktorý nie je len o sladkom skalickom trdelníku z kráľovského mesta Skalica. Holíč taktiež ponúka mnohéo zaujímavé podujatia a kultúrne pamiatky, ktoré môžete navštíviť počas leta ale aj celého roka.

f5eddba5b12eaab36019ddc4e4db8890


Nenechajte si ujsť budovu zámku v Holíči, ktorá ponúka návštevníkom kolekciu holíčskej keramiky, expozíciu dobových remesiel a cechov. Čarovným miestom je neodmysliteľne veterný mlyn pri Holíči, jediný zachovaný veterný kamenný mlyn na Slovensku

Prajeme príjemné objavovanie krás Trnavskej župy a leto plné zábavy.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

Zastupiteľstvo TTSK: Župa plánuje vybudovať v Trnave kultúrno-kreatívne centrum a zriadi Fond na rozvoj Trnavského kraja

Poslanci zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja schválili vznik Fondu na rozvoj Trnavského kraja a uznesenie k žiadosti o eurofondové prostriedky na vybudovanie kultúrno-kreatívneho centra v Trnave. Volení zástupcovia a zamestnanci trnavskej župy sa budú riadiť novým etickým kódexom. Župa prestane používať na ničenie burín herbecídy na báze glyfosátov a bude používať výhradne ekologické prostriedky.

Najmenší hokejisti a hokejistky odštartovali putovný turnaj

V nedeľu 15.9.2019 sa na zimnom štadióne v Piešťanoch uskutočnil prvý zo série 8 turnajov hokejových prípraviek o Putovný pohár župana TTSK.

Priepust v Banke je opravený

Správa a údržba ciest TTSK opravila havarijný stav priepustu na ceste v obci Banka.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky