Skočiť na obsah

Objavte krajinu veterného mlyna s Cibulármi

Publikované:

Mesto Holíč sa každoročne stáva dejiskom multižánrového festivalu Cibula Fest. Nenechajte si ujsť tento skvelý letný zážitok plný zábavy na Záhorí alebo spoznajte, kde sa nachádza jediný veterný mlyn na Slovensku.

Zobraziť galériu

Letný festival na Záhorí už volá

Myšlienka uskutočniť festival, ktorý na pomedzí západného Slovenska a južnej Moravy chýbal, vznikla na jar v roku 2009. Názov festivalu je odvodený od zaužívaného označenia obyvateľov mesta Holíč, ktorí sú na Záhorí známi ako „Cibulári“.

Leto je v plnom prúde a vy neviete kam na výlet? Trnavský kraj ponúka v meste Holíč už 11. ročník multižánrového festivalu Cibula Fest, kde vystúpia kapely zo slovenskej a českej hudobnej scény. Počas troch dní od 18. do 20. júla sa na troch pódiách predstavia interpréti ako Kryštof, Peter Nagy, Dalibor Janda, či skupiny Iné Kafé, Polemic, Gladiátor a iní. V prvý deň festivalu vystúpi headliner hip-hopovej scény Kali. Bude tento ročník festivalu iný ako tie minulé? Určite áno! Novinky a celý program si môžete pozrieť TU.
 

Spoznajte Záhorie
 

Dejisko festivalu, mesto Holíč, sa nachádza v skalickom okrese, ktorý nie je len o sladkom skalickom trdelníku z kráľovského mesta Skalica. Holíč taktiež ponúka mnohéo zaujímavé podujatia a kultúrne pamiatky, ktoré môžete navštíviť počas leta ale aj celého roka.

f5eddba5b12eaab36019ddc4e4db8890


Nenechajte si ujsť budovu zámku v Holíči, ktorá ponúka návštevníkom kolekciu holíčskej keramiky, expozíciu dobových remesiel a cechov. Čarovným miestom je neodmysliteľne veterný mlyn pri Holíči, jediný zachovaný veterný kamenný mlyn na Slovensku

Prajeme príjemné objavovanie krás Trnavskej župy a leto plné zábavy.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

Výstava diela Alexandra Salontaya

Galéria Jána Koniarka a Trnavský samosprávny kraj vás pozývajú na výstavu diela maliara a grafika Alexandra Salontaya. Od jeho poslednej individuálnej výstavy uplynulo takmer 45 rokov.

Župa pomôže obciam s pokrytím výdavkov vynaložených počas pandémie

Mestá a obce na území Trnavského samosprávneho kraja, ktoré sú súčasťou Centrálneho krízového fondu (CKF), dostanú finančnú pomoc. Trnavská župa podporí 24 samospráv celkovou sumou 88 500 eur. Finančné prostriedky sú určené na refundáciu nákladov, ktoré obciam a mestám vznikli v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19.

Trnavský župan rokoval s vicepremiérom o posilnení kompetencií samosprávnych krajov

Predseda Trnavského samosprávneho kraja a predseda združenia samosprávnych krajov SK 8 Jozef Viskupič dnes v Trnave prijal podpredsedu vlády Slovenskej republiky Štefana Holého. Rokovali o reforme verejnej správy a o dodržiavaní legislatívneho procesu.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky