Skočiť na obsah

Od textu k inscenácii

Publikované:

Trnavské osvetové stredisko v Trnave v spolupráci s Divadlom Jána Palárika v Trnave s podporou Trnavského samosprávneho kraja pripravili divadelný workshop pre neprofesionálnych divadelníkov.

Zobraziť galériu

Workshop je príležitosťou na získanie nových poznatkov a zručností amatérskych divadelníkov, mladých ľudí so záujmom o divadlo z trnavského kraja. Cieľom je podpora amatérskej divadelnej tvorby v trnavskom regióne a systematické vzdelávanie v kontexte danej problematiky.

Dôležitou aktivitou sú workshopy a diskusie s profesionálnymi lektormi zamerané na vedenie k pochopeniu základných tvorivých princípov divadla. Divadelný workshop sa uskutoční v dňoch 22. – 23. novembra 2019 v Divadle Jána Palárika v Trnave.

Workshop "Od textu k inscenácii" je zameraný na dramaturgickú prácu s textom, ktorá je "stavebným kameňom" inscenácie. Na príklade hry Augusta Strindberga Tanec smrti sa účastníci workshopu pod vedením profesionálneho dramaturga naučia analyzovať dramatický text a vytvárať vlastnú interpretáciu textu, a tým pádom aj režijno-dramaturgickú koncepciu.

Východiskom workshopu bude vzhliadnutie inscenácie Tanec smrti v réžii Rastislava Balleka v Divadle jána Palárika v Trnave. Vďaka podrobnému rozboru inscenácie budú účastníci oboznámení s možnými dramaturgickými úpravami textu a možnosťami režijného výkladu. Tým pádom workshop nahliadne aj do diverzity súčasných režijných poetík a postmoderného divadla.

Organizátori ochotníkom workshopu garantujú:

  • zabezpečenie voľného vstupu predstavenia „Tanec smrti“ dvom členom divadelného súboru dňa 22.11.2019 o 19,00 h., vo veľkej sále DJP v Trnave
  • účasť dvom členom divadelného súboru workshopu dňa 23.11.2019 v Zrkadlovej sále DJP v Trnave od 9,00 h – 12,00 h.
  • zabezpečenie odborného lektora workshopu Mgr. art. Lucia Mihálová, PhD.,  dramaturgička Divadla Jána Palárika v Trnave
  • občerstvenie

Účasť na workshope je podmienená účasťou na predstavení „Tanec smrti“

Autor textu: Mgr.Daniela Polášová, Trnavské osvetové stredisko

Aktuality

TTSK - Očkovanie (3)

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji počas víkendu

Trnavská župa bude očkovať proti ochoreniu Covid-19 v sobotu 22. januára 2022. Očkovanie bude prebiehať vo veľkokapacitných očkovacích centrách v Dunajskej Strede a v Trnave. Očkujeme prvou, druhou a treťou dávkou vakcíny Pfizer/BioNTech.
V záujme zabezpečenia plynulého chodu očkovacích centier, prosíme všetkých záujemcov o vakcínu, aby využili možnosť registrácie prostredníctvom webu www.vakcinacia.nczisk.sk.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky