Skočiť na obsah

ONKO LIGA 2019 - FANTASTICKÝ A UNIKÁTNY ŠPORTOVÝ PROJEKT

Publikované:

Prvé medzinárodné majstrovstvá vo futbale pre deti s onkologickým a nádorovým ochorením od poľskej Nadácie splnených prianí (Fundacja Spełnionych Marzeń) z Varšavy spojilo 14 tímov. Zúčastnili sa aj dve družstvá zo Slovenska.

Zobraziť galériu

Projekt má medzinárodné zastúpenie a okrem slovenských reprezentantov sa zúčastnili aj poľské centrá v mestách Lodž, Bydgoszcz, Wrocław, Krakov, Olsztyn, Lublin, Kielce, Varšava a zahraničné výpravy z Českej republiky, Turecka, Litvy, Ukrajiny.

Premiéru mala nová krásna hymna Onko Ligy, ktorú prišli zaspievať tenoristi z ukrajinského Ľvova. Predseda nadácie Tomek Osuch privítal deti zo všetkých krajín a všetkých hráčov označil za víťazov. Nadácia je organizátorom Onko Olympiády, ktorá spája deti z celej Európy už od roku 2007.

V úžasnom komplexe Akadémie telesnej výchovy (Akadémia Wychowania Fizycznego) vo Varšave nás pozdravil aj zástupca slovenskej ambasády, vypustili sa balóny a o 11:00 odštartoval futbalový šampionát.

Začali sa boje na ihriskách v jednotlivých kategóriách. Futbal je u detí asi najobľúbenejšia hra, ktorá prináša veľa krásnych momentov. O to viac, ak sa zapoja aj dievčatá. Futbal spája všetkých.

Mladšia kategória U12 porazila všetkých a právom získala prvé miesto a pohár pre víťazov. V zostave 6 chlapcov (Adam z Krásna nad Kysucou, Martin z Popradu, Lukáš z Arnutoviec, Matúš zo Zálesia, Stanko z Bretejoviec, Martin zo Sabinova a 3 dievčat (najmenšia 6 ročná Zinka z Ľubotíc, Petra z Leopoldova a Miriam z Prešova v kategórií U12 ) boli neporaziteľní. Najkrajšie momenty ich zápasov boli vtedy, keď chlapci namiesto toho, aby hneď strieľali gól, prihrávali dievčatám a až potom strieľali. Takéto gestá v takom veku je niečo úchvatné a tvorili skvelý tím. Hrdo si niesli vlajku na stupeň víťazov, zdvihli nad hlavu pohár víťazov.

Staršia kategória U18 zložená zo 7 chlapcov (Ivo z Kamenice, Dodo zo Sečoviec, Dan Simon zo Sene, Damián Z Popradu, Samuel, Šimon, Lukáš z Prešova) a troch dievčat ( Viki z Gyňova, Klára z Kežmarku a Andrea z Arnutoviec) si veľmi sadla, dievčatá sa veľmi aktívne zapájali do hry. Súperi už boli veľmi zdatní futbalisti a spoločne na ihrisku zvládali boje o každú loptu. Veľmi vyrovnané zápasy a o víťazovi rozhodovali až penalty. Nakoniec sme tesne prehrali, ale ceníme si každý úspech, každý boj a striebro je veľký úspech. Vážime si, že deti vo veku 17-18 rokov majú chuť ísť a bojovať s rovesníkmi. Pre 18 ročných to bola ich posledná možnosť zúčastniť sa. Verím, že v športovom duchu budú pokračovať aj naďalej.

onko liga 2019

Zdroj foto: Občianske združenie Športom k radosti

Spájame deti s onkologickým a nádorovým ochorením z celého Slovenska, aby sa pri športe spoznali a prekonali samých seba. Veľké poďakovanie patrí všetkým deťom za ich skvelú reprezentáciu, nádherné prepojenie chlapcov a dievčat z rôznych kútov Slovenska.

Autorom textu je Monika Brillová, predsedkyňa združenia Športom k radosti.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

Informácia o vydaných ochranných pracovných prostriedkoch

Trnavský samosprávny kraj odovzdal ďalšie osobné ochranné pracovné prostriedky z pohotovostných zásob Správy štátnych hmotných rezerv SR.

SZŠ Trnava úspešná v krajskom i celoštátnom kole SOČ

Zdravoťáci opäť nesklamali! Žiaci Strednej zdravotníckej školy v Trnave zaznamenali veľký úspech v krajskom i celoštátnom kole SOČ.

Trnavská župa pristupuje ku všetkým poskytovateľom sociálnych služieb spravodlivo

Trnavská župa dnes opäť distribuovala osobné ochranné pracovné prostriedky do zariadení sociálnych služieb v celom kraji. Ochranné prostriedky zo štátnych hmotných rezerv rozdeľujeme poskytovateľom sociálnych služieb spravodlivo, bez ohľadu na ich právnu formu, či verejnú alebo neverejnú povahu.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky