Skočiť na obsah

Opravená je ďalšia cesta – 5,7 km úsek v Suchej nad Parnou

Publikované:

Župan Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič dnes symbolicky odovzdal do užívania opravený úsek cesty Trnava – Suchá nad Parnou. Dĺžka zmodernizovaného úseku je 5,7 km a celková investícia 917 tisíc eur.

Zobraziť galériu

Súťaže znížili cenu všetkých projektov o viac ako 2,2 milión eur

Trnavská župa  v tomto roku zrekonštruovala viac ako 30 km ciest a jedno železničné priecestie v celkovej hodnote 3,55 milión eur.  Predpokladané investičné náklady všetkých projektov predstavovali 5,8 milión eur.  Verejné obstarávanie však  prinieslo úsporu vo výške 2,25 milión eur.

Podľa posledného sčítania dopravy z roku 2015 prejde denne cestou Trnava – Suchá nad Parnou viac ako 6 200 vozidiel. Práce pozostávali z vysprávky podložia, prehĺbení priekop, prečistení priepustov, spevnenia krajníc a obnovy asfalto-betónových krytov. Pre vystuženie asfaltových vrstiev bola na niektorých miestach použitá  geomreža zo sklenných vlákien.

Vodorovné dopravné značenie a osadenie cestných stĺpikov bolo zrealizované vlastnými kapacitami Správy a údržby ciest TTSK.

Rekonštrukcie ciest v okresoch TTSK

v okrese Dunajská Streda:        2,635 km

v okrese Galanta:                        10,238 km

v okrese Hlohovec:                     1,2 km

v okrese Piešťany:                      4,5 km

v okrese Senica:                         3,8 km

v okrese Skalica:                        2,4 km

v okrese Trnava:                         5,8 km
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

Trnavská župa pomôže obetiam a dotknutým osobám výbuchu plynu v Prešove

Trnavský samosprávny kraj dnes vyčlenil zo svojho rozpočtu 33 tis. €, ktoré poskytne obetiam a dotknutým osobám výbuchu plynu na Mukačevskej ul. v Prešove.

Schválený rozpočet župy vytvára priestor pre rozvojové projekty. Prioritou budú sociálne služby, vzdelávanie a rekonštrukcia ciest

Medzi hlavné priority roku 2020 patrí podpora modernizácie cestnej infraštruktúry, radikálna obmena techniky na údržbu ciest či podpora vzdelávania a sociálnych služieb. Poslanci zároveň odhlasovali pomoc pre ľudí zasiahnutých tragédiou v Prešove vo výške 33 tisíc eur.

Podujatia pre deti v Galante

Mestská knižnica Galanta si pre deti pripravila rôzne podujatia, na ktoré sa môžu tešiť nie len oni ale aj rodičia. V oddelení pre deti zavládne príjemná atmosféra, ktorá sa bude ponímať rôznymi podujatiami.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky