Skočiť na obsah

Opravená je ďalšia cesta – 5,7 km úsek v Suchej nad Parnou

Publikované:

Župan Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič dnes symbolicky odovzdal do užívania opravený úsek cesty Trnava – Suchá nad Parnou. Dĺžka zmodernizovaného úseku je 5,7 km a celková investícia 917 tisíc eur.

Zobraziť galériu

Súťaže znížili cenu všetkých projektov o viac ako 2,2 milión eur

Trnavská župa  v tomto roku zrekonštruovala viac ako 30 km ciest a jedno železničné priecestie v celkovej hodnote 3,55 milión eur.  Predpokladané investičné náklady všetkých projektov predstavovali 5,8 milión eur.  Verejné obstarávanie však  prinieslo úsporu vo výške 2,25 milión eur.

Podľa posledného sčítania dopravy z roku 2015 prejde denne cestou Trnava – Suchá nad Parnou viac ako 6 200 vozidiel. Práce pozostávali z vysprávky podložia, prehĺbení priekop, prečistení priepustov, spevnenia krajníc a obnovy asfalto-betónových krytov. Pre vystuženie asfaltových vrstiev bola na niektorých miestach použitá  geomreža zo sklenných vlákien.

Vodorovné dopravné značenie a osadenie cestných stĺpikov bolo zrealizované vlastnými kapacitami Správy a údržby ciest TTSK.

Rekonštrukcie ciest v okresoch TTSK

v okrese Dunajská Streda:        2,635 km

v okrese Galanta:                        10,238 km

v okrese Hlohovec:                     1,2 km

v okrese Piešťany:                      4,5 km

v okrese Senica:                         3,8 km

v okrese Skalica:                        2,4 km

v okrese Trnava:                         5,8 km
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

Trnavská župa oslovila firmy s prosbou o darovanie techniky pre stredoškolákov v núdzi

Trnavská župa požiadala firmy pôsobiace na svojom území o pomoc. Najmä pre žiakov zo sociálne slabších rodín chce zabezpečiť technické vybavenie nevyhnutné na úspešný prechod na dištančné vzdelávanie.

Trnavská župa ako prvá spustila bezplatnú službu domáceho tiesňového volania

V septembri tohto roka trnavská župa ako prvá spustila službu domáceho tiesňového volania. Bezplatne ju už využíva 24 klientov, pričom po najbližšom víkende to bude 40. V priebehu budúceho roka by mala pribudnúť stovka ďalších.

Trnavská župa vyčlenila viac ako milión eur na mimoriadne odmeny pre všetkých zamestnancov svojich zariadení sociálnych služieb

Trnavská župa mimoriadne odmení všetkých 1135 zamestnancov, ktorí sa v 21 zariadeniach sociálnych služieb v jej pôsobnosti starajú o vyše 1700 klientov. Na tento účel župa vyčlenila takmer 1,1 milióna eur.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky