Skočiť na obsah

Opravená je ďalšia cesta – 5,7 km úsek v Suchej nad Parnou

Publikované:

Župan Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič dnes symbolicky odovzdal do užívania opravený úsek cesty Trnava – Suchá nad Parnou. Dĺžka zmodernizovaného úseku je 5,7 km a celková investícia 917 tisíc eur.

Zobraziť galériu

Súťaže znížili cenu všetkých projektov o viac ako 2,2 milión eur

Trnavská župa  v tomto roku zrekonštruovala viac ako 30 km ciest a jedno železničné priecestie v celkovej hodnote 3,55 milión eur.  Predpokladané investičné náklady všetkých projektov predstavovali 5,8 milión eur.  Verejné obstarávanie však  prinieslo úsporu vo výške 2,25 milión eur.

Podľa posledného sčítania dopravy z roku 2015 prejde denne cestou Trnava – Suchá nad Parnou viac ako 6 200 vozidiel. Práce pozostávali z vysprávky podložia, prehĺbení priekop, prečistení priepustov, spevnenia krajníc a obnovy asfalto-betónových krytov. Pre vystuženie asfaltových vrstiev bola na niektorých miestach použitá  geomreža zo sklenných vlákien.

Vodorovné dopravné značenie a osadenie cestných stĺpikov bolo zrealizované vlastnými kapacitami Správy a údržby ciest TTSK.

Rekonštrukcie ciest v okresoch TTSK

v okrese Dunajská Streda:        2,635 km

v okrese Galanta:                        10,238 km

v okrese Hlohovec:                     1,2 km

v okrese Piešťany:                      4,5 km

v okrese Senica:                         3,8 km

v okrese Skalica:                        2,4 km

v okrese Trnava:                         5,8 km
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

Z krízového fondu budú podporené vodozádržné opatrenia a dobrovoľní hasiči

Z centrálneho krízového fondu Trnavského samosprávneho kraja (CKF) budú podporené projekty zamerané na zadržiavanie vody v krajine, ktoré pôsobia aj ako ochrana proti povodniam. Fond tiež poskytne finančné zdroje dobrovoľným hasičom na plnenie dôležitých úloh pri ochrane ľudí a majetku. Až 22 projektov bude v rámci júlovej výzvy podporených celkovou sumou viac ako 81 tis. €.

Trnavská župa dá na prvú pomoc nezriaďovanej kultúre 100 tisíc eur

Trnavský samosprávny kraj vyhlásil výzvu, prostredníctvom ktorej pomôže profesionálnym subjektom nezriaďovanej kultúry. V programe Prvá pomoc kultúre je pripravených 100 tisíc eur. O podporu je možné požiadať do 14. augusta 2020.

Prezidentka Zuzana Čaputová navštívila trnavskú župu


Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová prijala pozvanie župana Jozefa Viskupiča na návštevu Trnavského samosprávneho kraja. V priestoroch Úradu TTSK hovorili o boji proti šíreniu nového koronavírusu, ako aj o aktuálnych témach v oblasti zvyšovania dostupnosti a kvality sociálnej a zdravotnej starostlivosti, ochrany životného prostredia a podpory kultúry.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky