Skočiť na obsah

Otvorenie školského roka v znamení inovácie

Publikované:

2. septembra 2019 otvorila už po 41. raz svoje brány študentom Obchodná akadémia vo Veľkom Mederi. V plynúcom čase sa deje špirálovite opakujúco ale vždy v novej, v inej kvalite. Od uplynulých školských rokov sa bude líšiť aj tento, i keď scenár bude podobný.

Zobraziť galériu IMG_6477 (002)

2. septembra 2019 otvorila už po 41. raz svoje brány študentom Obchodná akadémia vo Veľkom Mederi. V plynúcom čase sa deje špirálovite, opakujúco ale vždy v novej, inej kvalite. Od uplynulých školských rokov sa bude líšiť aj tento, i keď scenár bude podobný.

Z deviatakov sa stali stredoškoláci, z tretiakov budúci maturanti a aj naša inštitúcia sa mení spolu so študentmi. Dôkazom toho je aj fakt, že v školskom roku 2019/2020 sa na študijnom odbore obchodná akadémia začne s duálnym vzdelávaním, ktorého podstatou je popri teoretickom vyučovaní v škole priebežné praktické vzdelávanie v podnikoch a firmách.

Svojou prítomnosťou nás poctil podpredseda Trnavského samosprávneho kraja pán József Berényi, ktorý zaželal našej škole veľa úspechov. Školský rok otvorila slávnostným, prejavom pani riaditeľka – Mgr. Alžbeta Horváthová. Vyzdvihla dôležitosť cieľavedomého vzdelávania, ktoré je jedinou cestou k nášmu pozdvihnutiu a dosiahnutiu cieľov.

Pri vzdelávaní si musíme stanoviť dosiahnuteľné ciele a prekonať aj sami seba. Aj tento školský rok sa bude niesť v znamení poctivej práce, ale vďaka nej sa študentom otvoria brány vysokých škôl, univerzít, podnikov. Na záver prejavu popriala pani riaditeľka všetkým pedagógom i študentom úspešný školský rok.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

Malá krajská scénická žatva 2020

Rok 2020 je z pohľadu divadelnej histórie výnimočný, keďže si v rámci neho pripomenieme jedinečné jubileum – 100. výročie založenia Slovenského národného divadla. V roku 2020 si súčasne pripomíname aj 190. výročie uvedenia prvého ochotníckeho predstavenia na našom území (Liptovský Mikuláš, 22. augusta 1830), ako aj stále živé prepojenia medzi neprofesionálnymi a profesionálnymi umelcami na Slovensku.

O dotácie trnavskej župy možno požiadať do 14. februára

Trnavský samosprávny kraj poskytuje ďalšiu možnosť obciam, mestám a organizáciám, ako realizovať projekty v regióne. Zastupiteľstvo TTSK schválilo novinky v oblasti poskytovania dotácii z rozpočtu.

Svätý Mikuláš zavítal do DSS Horný Bar

Dňa 6 decembra k nám do DSS Horný Bar zavítal Svätý Mikuláš.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky