Skočiť na obsah

Otvorenie školského roka v znamení inovácie

Publikované:

2. septembra 2019 otvorila už po 41. raz svoje brány študentom Obchodná akadémia vo Veľkom Mederi. V plynúcom čase sa deje špirálovite opakujúco ale vždy v novej, v inej kvalite. Od uplynulých školských rokov sa bude líšiť aj tento, i keď scenár bude podobný.

Zobraziť galériu IMG_6477 (002)

2. septembra 2019 otvorila už po 41. raz svoje brány študentom Obchodná akadémia vo Veľkom Mederi. V plynúcom čase sa deje špirálovite, opakujúco ale vždy v novej, inej kvalite. Od uplynulých školských rokov sa bude líšiť aj tento, i keď scenár bude podobný.

Z deviatakov sa stali stredoškoláci, z tretiakov budúci maturanti a aj naša inštitúcia sa mení spolu so študentmi. Dôkazom toho je aj fakt, že v školskom roku 2019/2020 sa na študijnom odbore obchodná akadémia začne s duálnym vzdelávaním, ktorého podstatou je popri teoretickom vyučovaní v škole priebežné praktické vzdelávanie v podnikoch a firmách.

Svojou prítomnosťou nás poctil podpredseda Trnavského samosprávneho kraja pán József Berényi, ktorý zaželal našej škole veľa úspechov. Školský rok otvorila slávnostným, prejavom pani riaditeľka – Mgr. Alžbeta Horváthová. Vyzdvihla dôležitosť cieľavedomého vzdelávania, ktoré je jedinou cestou k nášmu pozdvihnutiu a dosiahnutiu cieľov.

Pri vzdelávaní si musíme stanoviť dosiahnuteľné ciele a prekonať aj sami seba. Aj tento školský rok sa bude niesť v znamení poctivej práce, ale vďaka nej sa študentom otvoria brány vysokých škôl, univerzít, podnikov. Na záver prejavu popriala pani riaditeľka všetkým pedagógom i študentom úspešný školský rok.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

Deň európskych športov organizovaný vo Vrbovom opäť netradične

V mesiaci september už tradične Gymnázium J.B.Magina organizuje športovú akciu pre žiakov základných škôl z okresu Piešťany pri príležitosti Dňa európskych športov. Tentoraz akcia bola organizovaná dňa 20. septembra 2019 v priestoroch telocvične Základnej školy na Komenského ulici vo Vrbovom pod názvom „ Deň netradičných európskych športov“.

Zastupiteľstvo TTSK: Župa plánuje vybudovať v Trnave kultúrno-kreatívne centrum a zriadi Fond na rozvoj Trnavského kraja

Poslanci zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja schválili vznik Fondu na rozvoj Trnavského kraja a uznesenie k žiadosti o eurofondové prostriedky na vybudovanie kultúrno-kreatívneho centra v Trnave. Volení zástupcovia a zamestnanci trnavskej župy sa budú riadiť novým etickým kódexom. Župa prestane používať na ničenie burín herbecídy na báze glyfosátov a bude používať výhradne ekologické prostriedky.

Najmenší hokejisti a hokejistky odštartovali putovný turnaj

V nedeľu 15.9.2019 sa na zimnom štadióne v Piešťanoch uskutočnil prvý zo série 8 turnajov hokejových prípraviek o Putovný pohár župana TTSK.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky