Skočiť na obsah

Piešťanskí poslanci schválili dôležitý krok na ceste k rozvoju letiska

Publikované:

Po viac ako dvojhodinovej diskusii so županom Viskupičom, zastupiteľstvo prispelo k oddlženiu letiska Piešťany.

Zobraziť galériu DSC_9513

Poslanci mestského zastupiteľstva za účasti trnavského župana, Jozefa Viskupiča, viac ako dve hodiny diskutovali o budúcnosti piešťanského letiska. Piešťanské zastupiteľstvo schválilo posledný z dôležitých krokov, na ktorom sa akcionári letiska dohodli pred rokom a pol s cieľom zachrániť, stabilizovať a „rozlietať“ letisko. Schválený peňažný vklad 688.500 eur do základného imania zodpovedá výške daňovej pohľadávky Letiska Piešťany, a.s. voči mestu Piešťany.

Župan Jozef Viskupič uviedol, že „záchrana, udržanie a rozvoj letiska vedie cez jeho oddlženie.“ Na tejto ceste sme už urobili viaceré rozhodnutia a čas ukázal, že naša stratégia je realistická. Ako sme opakovane avizovali, a ako predpokladá aj podnikateľský plán Letiska na rok 2019, „rozlietanie“ sa už stihlo pozitívne prejaviť na hospodárení letiska.

DSC_9513

V priebehu roku 2019 sa na letisko vrátil Festival letectva Piešťany, ktorý prilákal 20-tisíc návštevníkov. Dnes sa z Piešťan lieta do Turecka či Egypta. Chceme však ísť ešte ďalej. V súlade s očakávaniami verejnosti, plánuje rozšíriť ponuku charterových letov, a dokonca priniesť pravidelné linky, na ktorých intenzívne pracujeme aj v spolupráci s Kúpeľmi Piešťany.

Letisko zohráva jedinečnú úlohu v rozvoji cestovného ruchu celého regiónu a osobitne mesta Piešťany. Župa v spolupráci s partnermi vytvorila Krajskú organizáciu cestovného ruchu, novú platformu spolupráce v oblasti cestovného ruchu. Aj jej prostredníctvom chceme podporiť strategickú úlohu letiska, ktorou je zatraktívňovanie a sprístupňovanie potenciálu nášho kraja domácej a zahraničnej verejnosti.

Aktuality

TTSK - Očkovanie (3)

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji počas víkendu

Trnavská župa bude očkovať proti ochoreniu Covid-19 v sobotu 22. januára 2022. Očkovanie bude prebiehať vo veľkokapacitných očkovacích centrách v Dunajskej Strede a v Trnave. Očkujeme prvou, druhou a treťou dávkou vakcíny Pfizer/BioNTech.
V záujme zabezpečenia plynulého chodu očkovacích centier, prosíme všetkých záujemcov o vakcínu, aby využili možnosť registrácie prostredníctvom webu www.vakcinacia.nczisk.sk.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky