Skočiť na obsah

Poďakovanie, podpora a prosba pred víkendom

Publikované:

Príďte sa bezpečne a bezplatne otestovať na ochorenie Covid-19, a tým prispejte k ochrane zdravia seba aj svojho okolia.

Zobraziť galériu

Trnavský samosprávny kraj poskytuje súčinnosť pri celoplošnom testovaní obyvateľstva na ochorenie Covid-19, ktoré je organizované predovšetkým Ministerstvom obrany SR, Ministerstvom zdravotníctva SR, okresnými úradmi a obcami a mestami.

Župa sa aktívne podieľa na krízovom manažmente pandémie ochorenia Covid-19 na svojom území. Starostom a primátorom pomáha riešiť mimoriadnu situáciu napríklad aj konzultáciami prijatých opatrení vlády Slovenskej republiky či Úradu verejného zdravotníctva.

„Ďakujem všetkým účastníkom operácie Spoločná zodpovednosť za doterajšie nasadenie. Oceňujem predovšetkým organizačnú pomoc vojakov na čele s generálom Zmekom, ako aj flexibilitu starostov a primátorov, ktorí sa zapojili do príprav testovania,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Operáciu Spoločná zodpovednosť v jednotlivých okresoch Trnavského kraja majú na starosti velitelia regionálnych veliteľstiev Ozbrojených síl Slovenskej republiky v Hlohovci, Seredi a Malackách, plukovníci Ondejka, Ofčarovič a Prokop.

„Zdravotníkom a dobrovoľníkom, ktorí budú pomáhať s administratívnou stránkou testovania, želám veľa energie a trpezlivosti. Zároveň chcem poprosiť všetkých, ktorí môžu prispieť k úspešnému zvládnutiu testovania, aby sa prihlásili. Obyvateľom župy odporúčam, aby sa prišli nechať bezplatne otestovať v najbližšom odberovom mieste. Držme si všetci palce,“ dodal župan Viskupič.

Župa dáva k dispozícií priestory 23 stredných škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti,
v ktorých budú zriadené odberové miesta. K pôvodne avizovaným 22 školám nachádzajúcim sa vo všetkých siedmich okresných mestách a mimo nich v Šamoríne, pribudla jedna piešťanská. Testovanie v nich bude prebiehať tak ako v iných odberových miestach v sobotu 31. októbra a v nedeľu 1. novembra medzi 7. a 22. hodinou.

Vyčlenená bude aj časť kapacít župných stredoškolských internátov pre vojenský a zdravotnícky personál podieľajúci sa na testovaní.

Testovanie na ochorenie Covid-19 antigénovými rýchlotestami prebieha od štvrtka 29. októbra 2020 v 20 zariadeniach sociálnych služieb v zriaďovateľskej pôsobnosti Trnavského samosprávneho kraja. Klienti a zamestnanci sú počas celoplošného testovania v rámci operácie Spoločná zodpovednosť testovaní priamo v zariadeniach.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

Trnavská župa oslovila firmy s prosbou o darovanie techniky pre stredoškolákov v núdzi

Trnavská župa požiadala firmy pôsobiace na svojom území o pomoc. Najmä pre žiakov zo sociálne slabších rodín chce zabezpečiť technické vybavenie nevyhnutné na úspešný prechod na dištančné vzdelávanie.

Trnavská župa ako prvá spustila bezplatnú službu domáceho tiesňového volania

V septembri tohto roka trnavská župa ako prvá spustila službu domáceho tiesňového volania. Bezplatne ju už využíva 24 klientov, pričom po najbližšom víkende to bude 40. V priebehu budúceho roka by mala pribudnúť stovka ďalších.

Trnavská župa vyčlenila viac ako milión eur na mimoriadne odmeny pre všetkých zamestnancov svojich zariadení sociálnych služieb

Trnavská župa mimoriadne odmení všetkých 1135 zamestnancov, ktorí sa v 21 zariadeniach sociálnych služieb v jej pôsobnosti starajú o vyše 1700 klientov. Na tento účel župa vyčlenila takmer 1,1 milióna eur.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky