Skočiť na obsah

Poslanci prvýkrát rokovali prostredníctvom videokonferencie

Publikované:

Poslanci Zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja na dnešnom zasadnutí rozhodli, že na opatrenia proti ochoreniu COVID-19 bude vyčlenených 500 tisíc eur. Finančné zdroje boli na tento účel presunuté z grantových schém, ktoré tento rok nie je možné realizovať. Poslanci tiež rozhodli o vypísaní verejnej obchodnej súťaže na predaj štyroch nehnuteľností, ako aj o prevzatí cesty v obci Horné Orešany - časť Majdánske do svojej správy, čím sa vyrieši dlhoročný pretrvávajúci problém s jej údržbou.

Zobraziť galériu

Trnavská župa, ako prvá spomedzi všetkých samospráv, rokovala prostredníctvo videokonferencie

Túto možnosť dostali samosprávy zmenou legislatívy, ktorú inicioval trnavský župa a predseda Združenia samosprávnych krajov – SK 8, Jozef Viskupič.

„Sme historicky prvá župa, ktorá prijala dôležité rozhodnutia prostredníctvom videokonferencie. V mimoriadnej situácii realizujeme mimoriadne opatrenia. Pre tento účel sme pripravili aplikáciu a vo veľmi krátkom čase sme dokázali zrealizovať rokovanie zastupiteľstva prostredníctvom videokonferencie,“ povedal J. Viskupič. 

Zastupitelstvo po prvykrat cez videokonferenciu
Piateho apríla 2020 prebehlo rokovanie Zastupiteľstva TTSK po prvýkrát formou videohovoru.
Poslanci rozhodli, že niektoré projekty, ktoré mali byť realizované cez dotačné schémy, budú presunuté na neskoršie termíny. Finančné prostriedky vyčlenené na tento účel budú použité na opatrenia v boji proti ochoreniu COVID-19. Celková suma na tento účel je 500 tisíc eur.

Štyri objekty vo vlastníctve trnavskej župy budú ponúknuté na predaj vo verejnej obchodnej súťaži. Ide o súbor objektov a pozemkov v Hornom Bare a v Zemianskych Sadoch, budovu internátu s pozemkami v Holíči a budovu osvetového strediska s pozemkom v Trnave. Ešte v roku 2017, po nástupe súčasného vedenia župy, bol zastavený predaj nehnuteľného majetku. Jeho cieľom bolo zmeniť prístup k posudzovaniu využiteľnosti nehnuteľností v správe župy. Teda nerozpredávať majetok, ale naopak, snažiť sa definovať preň nové verejné funkcie. Toto sa župe podarilo v prípade 3 nehnuteľností, ktorým sme definovali nové verejné využitie, vrátane budovy bývalej strednej školy v Piešťanoch, kde vzniká nová kultúrna inštitúcia – kultúrne a kreatívne centrum ARTA.

Župa sa tiež výrazne priblížila k vyriešeniu problému cesty v obci Horené Orešany, časť Majdánske. Vyše 30 rokov úrady neboli ochotné a schopné vyriešiť vlastnícky problém tejto cesty. Výsledkom neochoty úradov bolo, že cesta nemá „svojho pána,“ a je problém s jej údržbou. Trnavská župa sa rozhodla prevziať tento úsek do svojej správy, čoho proces bol dnes spustený.
 

Aktuality

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky