Skočiť na obsah

Predsedovia samosprávnych krajov sa na pravidelnom rokovaní Združenia samosprávnych krajov – SK 8 stretli v Trnave

Publikované:

Zobraziť galériu

Na rokovaní sa župani venovali aktuálnej téme kontrol v zariadeniach sociálnych služieb. Po kauzách zariadení Čistý deň alebo Steffi, chcú mať župy silnejšie a jasne stanovené kompetencie, pokiaľ ide o vykonávanie kontrol. Župani tiež navrhnú, aby kontroly mohli vykonávať mestá a obce. S konkrétnymi návrhmi sa obrátia na ministra práce, sociálnych vecí a rodiny.

Župani tiež rokovali o návrhu, ktorým chcú dať župám možnosť zriaďovať kultúrno-kreatívne centrá. Tie by mali vytvárať priestor pre spoluprácu medzi občianskym a neziskovým sektorom na jednej strane a miestnou samosprávou na strane druhej.

Témou rokovania boli aj pôsobenie a podpora miestnych akčných skupín, združení malých a stredných podnikateľov v oblasti cestovného ruchu, v samosprávnych krajoch.

 
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

Všetky štyri krajské knižnice opäť sprístupnia svoje služby

Galantská knižnica, Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave, Záhorská knižnica v Senici aj Žitnoostrovská knižnica v Dunajskej Strede čitateľov privítajú za prísnych podmienok dodržiavania opatrení na zamedzenie šírenia nového koronavírusu.

V živote bez odpadu chce ísť trnavská župa vzorom

V ochrane životného prostredia treba začínať od seba.

Župa pomáha pri celoplošnom skríningu

V priestoroch 11 stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti župy sú zriadené odberové miesta.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky