Skočiť na obsah

Prezidentka Zuzana Čaputová navštívila trnavskú župu

Publikované:


Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová prijala pozvanie župana Jozefa Viskupiča na návštevu Trnavského samosprávneho kraja. V priestoroch Úradu TTSK hovorili o boji proti šíreniu nového koronavírusu, ako aj o aktuálnych témach v oblasti zvyšovania dostupnosti a kvality sociálnej a zdravotnej starostlivosti, ochrany životného prostredia a podpory kultúry.

Zobraziť galériu Galeriaprezidentka

„Veľmi ma teší, že som mohol pani prezidentku sprevádzať pri prehliadke našej Galérie Jána Koniarka v Trnave. Pani prezidentka pri tejto príležitosti ocenila mimoriadny prínos župných kultúrnych inštitúcií k rozvoju občianskeho a spoločenského života v meste Trnava a celom našom kraji,“ povedal J. Viskupič. 

Trnavský župan prijal pani prezidentku 8. júla 2020 o 9. hod. v Úrade TTSK za účasti vicežupanov Józsefa Berényiho, Mareka Neštického a Romana Sovu. Pri tejto príležitosti sa pani prezidentka zaujímala o reakciu župy na zhoršenie epidemiologickej situácie v dôsledku pandémie ochorenia Covid-19, ako aj o priority župy v oblasti rozširovania kapacít zariadení sociálnych služieb, rozvoja zdravotnej starostlivosti s cieľom zvýšenia jej dostupnosti, odstraňovania environmentálnych záťaží a udržateľnej mobility či kultúry a kultúrno-kreatívneho priemyslu. Z priorít v oblasti cestnej infraštruktúry vedenie župy pomenovalo ako prioritné severo-južné prepojenie okresov a komplexné riešenie dopravnej situácie v Hlohovci.

Od 11:15 hod. pani prezidentka v sprievode župana absolvovala prehliadku retrospektívnej výstavy Alexandra Salontaya s názvom Zásielka v župnej Galérii Jána Koniarka v Trnave.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

Trnavská župa opravuje úseky ciest


Trnavská župa tento rok opraví spolu takmer 50 km ciest II. a III. triedy v celom kraji. Rekonštrukcia a modernizácia sa týka až 21 úsekov ciest. K najdlhším opravovaným patria úseky ciest III. triedy Naháč – Dubové v okrese Trnava a Prietrž – Osuské v okrese Senica.

PRACOVNÉ PRÍLEŽITOSTI

Vyznáte sa v číslach a analýzach? Hľadáme analytikov a analytičky na juniorské aj seniorské pozície projektu Smart Región TTSK. 

Poslanci schválili plán ozdravenia stredných škôl

V priestoroch Strednej odbornej školy regionálneho rozvoja v Rakoviciach sa dnes uskutočnilo druhé mimoriadne zasadnutie Zastupiteľstva TTSK vo volebnom období 2017-2022. 

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky