Skočiť na obsah

Prímestské autobusy budú znova jazdiť podľa štandardných cestovných poriadkov

Publikované:

Pre cestujúcich aj naďalej platí povinnosť nosiť respirátor v interiéroch autobusov.

Zobraziť galériu

Prímestská autobusová doprava v Trnavskom kraji bude od pondelka 26. apríla 2021 zabezpečovaná podľa štandardných cestovných poriadkov. Oproti doterajšiemu prázdninovému režimu budú autobusy premávať tak, ako počas obdobia školského vyučovania. Ukončením takzvaného „prázdninového režimu“ sa vraciame do normálu, na aký sme boli zvyknutí v čase pred pandémiou. Trnavský samosprávny kraj sa na tom dohodol so svojimi tromi zmluvnými dopravcami v kontexte uvoľňovania opatrení prijatých na zamedzenie šírenia ochorenia Covid-19. Pre cestujúcich aj naďalej platí povinnosť nosiť respirátor v interiéroch autobusov.

„Epidemiologická situácia sa, našťastie, zlepšuje a žiaci a študenti sa vracajú do škôl. Čoraz viac ľudí cestuje do práce. Rozhodli sme sa preto vyjsť v ústrety cestujúcej verejnosti a obnoviť štandardný režim fungovania prímestskej autobusovej dopravy na celom území Trnavského kraja,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Dopravca SKAND Skalica prejde na režim plnej prevádzky postupne. Časť liniek bude ďalej prevádzkovaná v posilnenom prázdninovom režime. Na linkách 206 414 Skalica-Holíč, 206 403 Skalica-Radošovce-Chropov a 206 410 Skalica-Holíč-Gbely bude doprava zabezpečovaná v plnom režime.

Aktuálne informácie a cestovné poriadky sú zverejnené na webových stránkach a profiloch na sociálnych sieťach župy i jej troch zmluvných dopravcov – ARRIVA Trnava, SAD Dunajská Streda a SKAND Skalica.

Aktuality

TTSK - Kiraton

Trnavská župa pripravuje krajský hackaton

Trnavská župa v spolupráci s Krajskou inovačnou rozvojovou agentúrou (KIRA) a inovačným štúdiom Kiuub pripravuje 24-hodinový hackaton s názvom Kiraton.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky