Skočiť na obsah

Pútnicky zájazd "Cesta za vierou"

Publikované:

Trnavský samosprávny kraj, odbor sociálnych vecí zorganizoval už 5. ročník poznávacieho pútnického zájazdu „Cesta za vierou“, ktorý je určený pre zariadenia poskytujúce sociálne služby, ich prijímateľov a zamestnancov.

Zobraziť galériu

 Poznávací pútnický zájazd sa uskutočnil v termíne od 08.09.2019 do 13.09.2019. Program zájazdu bol pestrý a zaujímavý. Prijímatelia sociálnych služieb, doprovod a zástupcovia TTSK navštívili pútnické miesta južného a stredného Talianska.
Po nočnej jazde sme navštívili baziliku Zvestovania Panny Márie, ktorej srdcom je svätý domček Panny Márie. Ďalším zaujímavým miestom púte bolo Lanciano, ktoré sa rozkladá v kopcoch abruzzskej oblasti, len niekoľko kilometrov od Jadranského mora a je preslávené prvým eucharistickým zázrakom. Z Lanciana pokračovala cesta do San Giovanni Rotondo, kde žil páter Pio.
Celodenný program bol zameraný na prehliadku areálu, hrobu a múzea pátra Pia. Následne sa všetci pútnici presunuli do rodiska Pátra Pia - mesta Pietrelcina. Tu mali možnosť navštíviť múzeum a kostol vo Františkánskom konvente, farský kostol, rodný dom pátra Pia a  kostol sv. Anny. Posledným malebným historickým miestom v Umbrii v strednom Taliansku, ktoré mali možnosť pútnici navštíviť bolo Assisi. To je preslávené ako rodisko svätého Františka. Tu ich čakala prehliadka kostola Santa Maria degli Angeli, ktorý je považovaný za centrum Františkánskeho rádu a kaplnky Porciunkula.
dtiaľ sa presunuli do historického centra Assisi, ktoré je  jedno z najznámejších pútnických miest v Taliansku, zapísané na zozname UNESCO.  Ako posledné z miest pútnici navštívili Baziliku sv. Františka, ktorá je vybudovaná nad hrobom svätca a kostol Santa Chiara.
Tohtoročný pútnický zájazd bol veľkým obohatením pre každého účastníka, nakoľko mali všetci možnosť vidieť mnohotvárny reliéf talianskej krajiny s bohatou históriou a kultúrou, spoznali a prehĺbili si duchovný odkaz pátra Pia a Františka z Assisi. Návšteva pútnických miest zanechala v každom účastníkovi pútnického zájazdu pocit pokoja, radosti a množstvo nezabudnuteľných zážitkov.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

Trnavská župa opravuje úseky ciest


Trnavská župa tento rok opraví spolu takmer 50 km ciest II. a III. triedy v celom kraji. Rekonštrukcia a modernizácia sa týka až 21 úsekov ciest. K najdlhším opravovaným patria úseky ciest III. triedy Naháč – Dubové v okrese Trnava a Prietrž – Osuské v okrese Senica.

PRACOVNÉ PRÍLEŽITOSTI

Vyznáte sa v číslach a analýzach? Hľadáme analytikov a analytičky na juniorské aj seniorské pozície projektu Smart Región TTSK. 

Poslanci schválili plán ozdravenia stredných škôl

V priestoroch Strednej odbornej školy regionálneho rozvoja v Rakoviciach sa dnes uskutočnilo druhé mimoriadne zasadnutie Zastupiteľstva TTSK vo volebnom období 2017-2022. 

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky