Skočiť na obsah

Schválený rozpočet župy vytvára priestor pre rozvojové projekty. Prioritou budú sociálne služby, vzdelávanie a rekonštrukcia ciest

Publikované:

Medzi hlavné priority roku 2020 patrí podpora modernizácie cestnej infraštruktúry, radikálna obmena techniky na údržbu ciest či podpora vzdelávania a sociálnych služieb. Poslanci zároveň odhlasovali pomoc pre ľudí zasiahnutých tragédiou v Prešove vo výške 33 tisíc eur.

Zobraziť galériu

Poslanci Zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja schválili rozpočet na rok 2020. Župa sa bude podieľať na výstavbe okružnej križovatky v Dunajskej Strede a poslanci tiež upravili podmienky výkonu referenda v kraji. Zastupiteľstvo schválilo potrebné zmeny pre poskytovanie nových služieb v novovytvorenom Centre sociálnych služieb Galanta, ktoré bude vo štvrtok otvorené v budove po škandalóznom zariadení Čistý deň.
 
Nazrite do nových priestorov Centra sociálnych služieb Galanta

6,3 MILIÓNA EUR DO REKONŠTRUKCIE BUDOV ŠKÔL, KULTÚRNYCH INŠTITÚCIÍ A ZARIADENÍ SOCIÁLNYCH SLUŽIEB

Trnavskej župe sa podarilo za uplynulé dva roky znížiť dlh o 9 %, čo vytvorilo priestor na rozvojové projekty v budúcnosti. Aj napriek predpokladu zníženia príjmov v dôsledku zhoršujúceho sa makro-ekonomického výhľadu a dopadom legislatívy, prijatej poslancami Národnej rady, župa má vyrovnaný rozpočet.
V roku 2020 sa podarilo zachovať objem kapitálových výdavkov na úrovni roku 2019. Z kapitálového rozpočtu kraj investuje 6,3 milióna eur do rekonštrukcie a modernizácie budov škôl (3,5 milióna eur), kultúrnych inštitúcií (1,5 milióna eur) a zariadení sociálnych služieb (1,3 milióna eur).

 

7 MILIÓNOV EUR NA MODERNIZÁCIU CIEST, 29 MILIÓNOV DO SOCIÁLNYCH SLUŽIEB

Na modernizáciu župných ciest je pripravených 7 miliónov eur, úspešný projekt Autobus na zavolanie sa bude rozširovať a bude pokračovať aj príprava integrovaného dopravného systému. V oblasti vzdelávania bude aj naďalej priorita podpora systému duálneho vzdelávania a kraj pripravil aj podporný program pre učiteľov, ktorý pomôže motivovať pedagógov a zatraktívni toto povolanie pre nových mladých učiteľov.

Viac zdrojov je nasmerovaných aj do sociálnych služieb. Oproti roku 2019 ide o navýšenie o 5,4 milióna eur, takže v nasledujúcom roku bude k dispozícií skoro 29 miliónov eur. 

V rámci všetkých výziev, dotácií a grantov v budúcom roku župa prerozdelí rekordných 2,1 milión eur. Poslanci TTSK tiež upravili podmienky výkonu referenda v kraji, čím sa TTSK stal len druhou župou, ktorá má tento inštitút legislatívne upravený.

 

TTSK vyčlenil zo svojho rozpočtu 33 tisíc eur, ktoré poskytne obetiam a dotknutým osobám výbuchu plynu na Mukačevskej ulici v Prešove

„Vyčlenenie finančnej sumy 33 tisíc eur je naším prejavom solidarity a chceme aspoň touto formou pomôcť tým, ktorých sa dotkla tragická udalosť v Prešove. Nedokážeme vrátiť to najcennejšie – ľudský život, ale chceme byť, aj my s poslancami zastupiteľstva, v mene obyvateľov trnavského kraja, aspoň takto nápomocní pri riešení následkov tejto tragédie,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Celý program zastupiteľstva a jednotlivé maeriály nájdete na webovej stránke osam.trnava-vuc.sk.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

Informácia o vydaných ochranných pracovných prostriedkoch

Trnavský samosprávny kraj odovzdal ďalšie osobné ochranné pracovné prostriedky z pohotovostných zásob Správy štátnych hmotných rezerv SR.

SZŠ Trnava úspešná v krajskom i celoštátnom kole SOČ

Zdravoťáci opäť nesklamali! Žiaci Strednej zdravotníckej školy v Trnave zaznamenali veľký úspech v krajskom i celoštátnom kole SOČ.

Trnavská župa pristupuje ku všetkým poskytovateľom sociálnych služieb spravodlivo

Trnavská župa dnes opäť distribuovala osobné ochranné pracovné prostriedky do zariadení sociálnych služieb v celom kraji. Ochranné prostriedky zo štátnych hmotných rezerv rozdeľujeme poskytovateľom sociálnych služieb spravodlivo, bez ohľadu na ich právnu formu, či verejnú alebo neverejnú povahu.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky