Skočiť na obsah

Slovenské rýchle prsty 2019

Publikované:

V dňoch 19. – 21. novembra 2019 sa traja šikovní žiaci Obchodnej akadémie v Trnave – Zuzana Lašáková (5. N); Ondrej Lašák a Alena Štefunková (3. N), zúčastnili pod vedením vyučujúcej Ing. Martiny Suchárovej celoslovenskej súťaže „Slovenské rýchle prsty 2019“, ktorú organizovala OA na Nevädzovej 3 v Bratislave v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom. Súťaž sa konala pod záštitou p. Juraja Drobu.

Zobraziť galériu

V dňoch 19. – 21. novembra 2019 sa traja šikovní žiaci Obchodnej akadémie v Trnave – Zuzana Lašáková (5. N); Ondrej Lašák a Alena Štefunková (3. N), zúčastnili pod vedením vyučujúcej Ing. Martiny Suchárovej celoslovenskej súťaže „Slovenské rýchle prsty 2019“, ktorú organizovala OA na Nevädzovej 3 v Bratislave v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom. Súťaž sa konala pod záštitou p. Juraja Drobu. Celú súťaž viedli pani Helena Zaviačičová a juniorský majster sveta – Jonáš Vala.

 

Program bol po celé tri dni veľmi bohatý na aktivity zamerané na spracovanie informácií na počítači. Žiaci absolvovali tréningy písania diktovaného textu. Táto disciplína bola veľmi náročná, pretože diktovaný text (nahlas, v slúchadlách) sa každou minútou zrýchľoval. Po vyhodnotení tréningov sme mali dôvod na úsmev, naši žiaci sa umiestňovali na popredných pozíciách. Zuzka súperila so študentom z Košíc, striedali si prvé a druhé miestoJ. Potom nasledovali odpisy v dĺžke 10 a 30 minút, rôzne minútovky, kde pri písaní bolo dôležité nielen sústrediť sa na bezchybné písanie, ale popritom im vyhlasovatelia súťaže – moderátori zadávali aj iné úlohy na pozornosť. A opäť som šťastná fotografovala výsledkové listiny premietané na veľkoplošnej obrazovkeJ.

 

Vyučujúci mali možnosť porozprávať sa s pani Zaviačičovou o problémoch, ktoré sa niekedy vyskytnú pri výuke ZAV programu; spolu s Jonášom poradili, vysvetlili, čo sa nedalo vyriešiť na mieste, sa vyrieši neskôr cez e-mailovú komunikáciu.

Umiestnenie žiakov:

Zuzana Lašáková – 1. miesto

Ondrej Lašák – 6. miesto

Alena Štefunková – 11. miesto

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

Trnavská župa pomôže obetiam a dotknutým osobám výbuchu plynu v Prešove

Trnavský samosprávny kraj dnes vyčlenil zo svojho rozpočtu 33 tis. €, ktoré poskytne obetiam a dotknutým osobám výbuchu plynu na Mukačevskej ul. v Prešove.

Schválený rozpočet župy vytvára priestor pre rozvojové projekty. Prioritou budú sociálne služby, vzdelávanie a rekonštrukcia ciest

Medzi hlavné priority roku 2020 patrí podpora modernizácie cestnej infraštruktúry, radikálna obmena techniky na údržbu ciest či podpora vzdelávania a sociálnych služieb. Poslanci zároveň odhlasovali pomoc pre ľudí zasiahnutých tragédiou v Prešove vo výške 33 tisíc eur.

Podujatia pre deti v Galante

Mestská knižnica Galanta si pre deti pripravila rôzne podujatia, na ktoré sa môžu tešiť nie len oni ale aj rodičia. V oddelení pre deti zavládne príjemná atmosféra, ktorá sa bude ponímať rôznymi podujatiami.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky