Skočiť na obsah

Slovenské rýchle prsty 2019

Publikované:

V dňoch 19. – 21. novembra 2019 sa traja šikovní žiaci Obchodnej akadémie v Trnave – Zuzana Lašáková (5. N); Ondrej Lašák a Alena Štefunková (3. N), zúčastnili pod vedením vyučujúcej Ing. Martiny Suchárovej celoslovenskej súťaže „Slovenské rýchle prsty 2019“, ktorú organizovala OA na Nevädzovej 3 v Bratislave v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom. Súťaž sa konala pod záštitou p. Juraja Drobu.

Zobraziť galériu

V dňoch 19. – 21. novembra 2019 sa traja šikovní žiaci Obchodnej akadémie v Trnave – Zuzana Lašáková (5. N); Ondrej Lašák a Alena Štefunková (3. N), zúčastnili pod vedením vyučujúcej Ing. Martiny Suchárovej celoslovenskej súťaže „Slovenské rýchle prsty 2019“, ktorú organizovala OA na Nevädzovej 3 v Bratislave v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom. Súťaž sa konala pod záštitou p. Juraja Drobu. Celú súťaž viedli pani Helena Zaviačičová a juniorský majster sveta – Jonáš Vala.

 

Program bol po celé tri dni veľmi bohatý na aktivity zamerané na spracovanie informácií na počítači. Žiaci absolvovali tréningy písania diktovaného textu. Táto disciplína bola veľmi náročná, pretože diktovaný text (nahlas, v slúchadlách) sa každou minútou zrýchľoval. Po vyhodnotení tréningov sme mali dôvod na úsmev, naši žiaci sa umiestňovali na popredných pozíciách. Zuzka súperila so študentom z Košíc, striedali si prvé a druhé miestoJ. Potom nasledovali odpisy v dĺžke 10 a 30 minút, rôzne minútovky, kde pri písaní bolo dôležité nielen sústrediť sa na bezchybné písanie, ale popritom im vyhlasovatelia súťaže – moderátori zadávali aj iné úlohy na pozornosť. A opäť som šťastná fotografovala výsledkové listiny premietané na veľkoplošnej obrazovkeJ.

 

Vyučujúci mali možnosť porozprávať sa s pani Zaviačičovou o problémoch, ktoré sa niekedy vyskytnú pri výuke ZAV programu; spolu s Jonášom poradili, vysvetlili, čo sa nedalo vyriešiť na mieste, sa vyrieši neskôr cez e-mailovú komunikáciu.

Umiestnenie žiakov:

Zuzana Lašáková – 1. miesto

Ondrej Lašák – 6. miesto

Alena Štefunková – 11. miesto

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

Trnavský župan rokoval s vicepremiérom o posilnení kompetencií samosprávnych krajov

Predseda Trnavského samosprávneho kraja a predseda združenia samosprávnych krajov SK 8 Jozef Viskupič dnes v Trnave prijal podpredsedu vlády Slovenskej republiky Štefana Holého. Rokovali o reforme verejnej správy a o dodržiavaní legislatívneho procesu.

(Ne)všedné radosti

Trnavský samosprávny kraj – Záhorské osvetové stredisko v Senici pozýva priateľov umenia na jubilejnú autorskú výstavu výtvarných diel výtvarníčky Aleny Kováčovej – Trizuliakovej zo Senice, spoluzakladateľky a členky Združenia výtvarníkov SenART.

Informácia o vydaných ochranných pracovných prostriedkoch

Trnavský samosprávny kraj odovzdal ďalšie osobné ochranné pracovné prostriedky z pohotovostných zásob Správy štátnych hmotných rezerv SR.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky