Skočiť na obsah

Špeciálny rozhovor s novinármi Trnavskej verejnosti

Publikované:

V kategórii Občianska spoločnosť boli ocenení Cenou Trnavského samosprávneho kraja novinári, ktorí v revolučných časoch vydávali noviny Trnavská verejnosť. Vypočujte si ich výnimočný príbeh.

Zobraziť galériu

V roku 1989, od začiatku novembrových udalostí, sa kolektív trnavských novinárov rozhodol vydávať noviny, prostredníctvom ktorých sa aktívne zapojili do boja o zmenu politického systému.

„Pri príležitosti 30. výročia udalostí Novembra ´89 sme sa rozhodli oceniť novinárov, ktorí v neistých revolučných časoch mali odvahu robiť investigatívnu žurnalistiku. Trnavská verejnosť sa stala vzorom pre ostatných vydavateľov a jej články mali odozvu aj v zahraničí,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Noviny vychádzali do roku 1991. Trnavská verejnosť pracovala v zložení Daniel Ryba, Mária Ševčenková, Dáša Ondrušková, Ján Karásek a Oľga Dubovská.

Vypočujte si rozhovor s novinármi, ktorý bol natočený v októbri 2019 pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie. Vznikol v kaviarni Bezkydov v priestoroch Divadla Jána Palárika.

 

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

Všetky štyri krajské knižnice opäť sprístupnia svoje služby

Galantská knižnica, Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave, Záhorská knižnica v Senici aj Žitnoostrovská knižnica v Dunajskej Strede čitateľov privítajú za prísnych podmienok dodržiavania opatrení na zamedzenie šírenia nového koronavírusu.

V živote bez odpadu chce ísť trnavská župa vzorom

V ochrane životného prostredia treba začínať od seba.

Župa pomáha pri celoplošnom skríningu

V priestoroch 11 stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti župy sú zriadené odberové miesta.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky