Skočiť na obsah

Špeciálny rozhovor s novinármi Trnavskej verejnosti

Publikované:

V kategórii Občianska spoločnosť boli ocenení Cenou Trnavského samosprávneho kraja novinári, ktorí v revolučných časoch vydávali noviny Trnavská verejnosť. Vypočujte si ich výnimočný príbeh.

Zobraziť galériu

V roku 1989, od začiatku novembrových udalostí, sa kolektív trnavských novinárov rozhodol vydávať noviny, prostredníctvom ktorých sa aktívne zapojili do boja o zmenu politického systému.

„Pri príležitosti 30. výročia udalostí Novembra ´89 sme sa rozhodli oceniť novinárov, ktorí v neistých revolučných časoch mali odvahu robiť investigatívnu žurnalistiku. Trnavská verejnosť sa stala vzorom pre ostatných vydavateľov a jej články mali odozvu aj v zahraničí,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Noviny vychádzali do roku 1991. Trnavská verejnosť pracovala v zložení Daniel Ryba, Mária Ševčenková, Dáša Ondrušková, Ján Karásek a Oľga Dubovská.

Vypočujte si rozhovor s novinármi, ktorý bol natočený v októbri 2019 pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie. Vznikol v kaviarni Bezkydov v priestoroch Divadla Jána Palárika.

 

Aktuality

TTSK - Očkovanie (3)

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji počas víkendu

Trnavská župa bude očkovať proti ochoreniu Covid-19 v sobotu 22. januára 2022. Očkovanie bude prebiehať vo veľkokapacitných očkovacích centrách v Dunajskej Strede a v Trnave. Očkujeme prvou, druhou a treťou dávkou vakcíny Pfizer/BioNTech.
V záujme zabezpečenia plynulého chodu očkovacích centier, prosíme všetkých záujemcov o vakcínu, aby využili možnosť registrácie prostredníctvom webu www.vakcinacia.nczisk.sk.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky