Skočiť na obsah

Stánok dobrej nádeje - už XIII. ročník!

Publikované:

Ide o prezentačný stánok, kde si môžete za symbolickú sumu kúpiť pekný adventný či vianočný darček. Podporíte tak našich priateľov z domovov sociálnej starostlivosti celého okresu, zo špeciálnych škôl a taktiež z klubu Združenia na pomoc mentálne postihnutým. Je to cyklický program, ktorý začínal tvorivými dielňami v októbri a v novembri bola prezentačná výstava v GALLERY NOVA. Už XIII. ročník Stánku
dobrej nádeje svedčí o tom, že sme spoločne vybudovali hodnotnú tradíciu, ktorá inšpirovala v našom kraji aj ďalších, pretože takéto predajné trhy sa realizujú až aj na iných miestach.

Zobraziť galériu DSS Horný Bar - 02. 12. 2019 - XII. Stánok Dobrej nádeje (24)

Podujatie pripravuje Žitnoostrovské osvetové stredisko /zriaďovateľ TTSK/ a súvisí aj s početnými tvorivými dielňami, na ktorých sa návštevníci učia umeleckej činnosti s renomovanými výtvarníkmi. Modelujú, maľujú, pracujú s textilom, drevom, sklom, papierom, korálkami, vlnou, voskom – je tu pestrá ponuka. A dvakrát ročne – pred Veľkou nocou a Vianocami môžu autori ponúknuť svoje umelecké dielka verejnosti. Ide o pôvodný projekt Osvety, ktorý sa ujal v celom kraji. Tento rok, vďaka veľkorysosti vedenia obchodného domu Galéria Tesco, sa už XIII. Stánok dobrej nádeje rozložil práve tu v priestoroch na prízemí tesne v čase adventu. Za pultom sa po celý týždeň striedajú klienti domovov sociálnych služieb z Veľkého Mederu, Jahodnej a Horného Baru, žiaci zo Spoj.školy internátnej z Okoča a členovia Združenia na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v Dunajskej Strede. A za pultom sa po celý deň s dohľadom svojich pedagógov osvedčia aj samotní tvorcovia – ľudia so zdravotným a mentálnym postihnutím. Je to pre nich výnimočná možnosť dokázať svoju šikovnosť, komunikovať s ľuďmi na verejnosti, preveriť si svoje schopnosti.

Kto neváha a zastaví sa pri nich, radosť bude obojstranná. Podujatie dokázalo, že talent a nadanie každého, kto žije s určitým zdravotným hendikepom sú obdivuhodné a pri stretnutiach sa viac naučíme my od nich. Napríklad úprimnej radosti z každého prežitého dňa. Prezentácia svojej tvorby, úsilie a snaha dokázať niečo nové, nevšedná komunikácia na verejnosti a bohaté skúsenosti, to sú hodnoty, ktoré akoby tvorili základ ponúkaného tovaru. Návštevníci obchodného domu zasa mali možnosť podporiť ich kúpou drobných darčekov. Metodičkami tohto podujatia a projektu, ktorý podporilo Ministerstvo kultúry
Slovenskej republiky z fondu pre Kultúru znevýhodnených skupín. sú Bc. Erika Sínová a Mgr. Ingrid Láng.
Ďakujeme Galérii TESCO za nezištné poskytnutie hostiteľských priestorov.

Text: J. Svetlovská
Foto: archív ŽOS
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

Žiaci skalického gymnázia sa učia online  

Od obedňajších hodín utorka 22. septembra 2020 prebieha vyučovanie v Gymnáziu Františka Víťazoslava Sasinka v Skalici na diaľku. Z preventívnych dôvodov sú žiaci a učitelia ponechaní v domácom prostredí minimálne na desať dní, teda do 2. októbra 2020.

TTSK rokuje s ministerstvom dopravy o spoplatnení ciest II. triedy

Trnavský župan Jozef Viskupič sa v pondelok 21. septembra 2020 stretol so štátnym tajomníkom Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky Jaroslavom Kmeťom. Hlavnou témou rokovania bol zámer spoplatniť vybrané úseky ciest II. triedy pre nákladné vozidlá.

TTSK: Cestujúci prímestskými autobusmi môžu porovnať zaplatenú cenu s reálnou cenou cestovného lístka

Od 1. septembra 2020 sú cestujúci v prímestských  autobusoch informovaní o cene za dopravu bez dotácie trnavskej župy. Na lístkoch je popri zaplatenej sume po novom uvádzaná aj cena skutočných nákladov na prepravu, a tak ich majú cestujúci možnosť porovnať. Ide o ďalšiu z aktivít trnavskej župy na zatraktívnenie cestovania autobusmi ako verejného benefitu s upriamením pozornosti na jeho výhodnosť a ekologickosť.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky