Skočiť na obsah

Štvrtýkrát po sebe najlepší na Slovensku

Publikované:

Stredná priemyselná škola stavebná Dušana Samuela Jurkoviča v Trnave bola už štvrtýkrát po sebe vyhlásená za najlepšiu na Slovensku v prestížnej súťaži VELUX, ktorá je určená pre študentov stredných odborných škôl so zameraním na staviteľstvo.

Zobraziť galériu 234567891011

Stredná priemyselná škola stavebná Dušana Samuela Jurkoviča v Trnave bola už štvrtýkrát po sebe vyhlásená za najlepšiu na Slovensku v prestížnej súťaži VELUX, ktorá je určená pre študentov stredných odborných škôl so zameraním na staviteľstvo. Predmetom súťaže je štúdia rodinného domu, v ktorom denné svetlo a prísun čerstvého vzduchu prichádzajú do objektu cez strechu, prostredníctvom produktov značky VELUX. Študenti našej školy štvrtý rok po sebe získali najvyššie ocenenie spomedzi 60 prác zo 14 stavebných priemysloviek na Slovensku. Okrem prvého miesta sme získali aj druhú priečku a dve mimoriadne ocenenia. Nezávislá porota - zložená z architektov a zamestnancov ŠIOV - vysoko ocenila kvalitu prác našich študentov, ako aj prácu konzultantov. Bolo veľmi príjemné počúvať, že trnavská priemyslovka je „top“ medzi priemyslovkami, o čom svedčí fakt, že každoročne valcujeme svojich konkurentov. Myslíme si, že toto je to správne PR pre šírenie dobrého mena našej školy a kraja, za čo ďakujeme zúčastneným žiakom, ale aj ich konzultantom, najmä Oliverovi Hacajovi a Ing. Zuzane Mištinovej, ktorí žiakov viedli v rámci krúžkovej činnosti, konkrétne v rámci krúžku „Architektonický ateliér“. Zároveň je to však výzva pre študentov, ktorí by mali záujem o takúto formu svojho osobného odborného rastu, aby sa aj v budúcom školskom roku zapojili do krúžkovej činnosti.

Umiestnenie našich žiakov:  1. miesto: L. D. Ondrejková

            2. miesto: B. Haladová

Odmena: N. Bukorová,  S. Moravčík , D. Štibraný

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

Výstava diela Alexandra Salontaya

Galéria Jána Koniarka a Trnavský samosprávny kraj vás pozývajú na výstavu diela maliara a grafika Alexandra Salontaya. Od jeho poslednej individuálnej výstavy uplynulo takmer 45 rokov.

Župa pomôže obciam s pokrytím výdavkov vynaložených počas pandémie

Mestá a obce na území Trnavského samosprávneho kraja, ktoré sú súčasťou Centrálneho krízového fondu (CKF), dostanú finančnú pomoc. Trnavská župa podporí 24 samospráv celkovou sumou 88 500 eur. Finančné prostriedky sú určené na refundáciu nákladov, ktoré obciam a mestám vznikli v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19.

Trnavský župan rokoval s vicepremiérom o posilnení kompetencií samosprávnych krajov

Predseda Trnavského samosprávneho kraja a predseda združenia samosprávnych krajov SK 8 Jozef Viskupič dnes v Trnave prijal podpredsedu vlády Slovenskej republiky Štefana Holého. Rokovali o reforme verejnej správy a o dodržiavaní legislatívneho procesu.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky