Skočiť na obsah

SZŠ TRNAVA NA BIBLIOTÉKE V BRATISLAVE

Publikované:

Ak si myslíte, že neradi čítate, tak ste len nenašli tú správnu knihu (Joanne K. Rowlingová).

Zobraziť galériu

Ak si myslíte, že neradi čítate, tak ste len nenašli tú správnu knihu (Joanne K. Rowlingová).

Tú správnu knihu sa 8. novembra 2019 vybrali hľadať naši prváci z I. C a I. E na 27. ročníku Bibliotéky. Privítala nás vôňa kníh a príjemná atmosféra. Bibliotéka je jediným knižným veľtrhom na Slovenku. Má dlhú tradíciu a neodmysliteľne patrí k jesennému koloritu hlavného mesta.

Fanúšikovia literatúry si aj tento rok prišli na svoje vďaka žánrovej rozmanitosti literatúry faktu, ženských románov, sci-fi, detektívok, detských kníh, náboženskej literatúry, poézie, ale i odbornej literatúry. Žiaci a aj pedagógovia sa mohli zoznámiť s bohatou ponukou kníh od mnohých vystavovateľov, vrátane najnovších počinov slovenských i zahraničných autorov. Pre deti bolo pripravené fantastické laboratórium čítania, v ktorom rozhodne nebola nuda. Počas všetkých štyroch dní, od rána až do večera, si deti mohli čítať, hrať sa, tancovať, kresliť, tvoriť a zabávať.

Bohatú knižnú ponuku dopĺňali rôzne sprievodné podujatia – besedy, autogramiády, krsty kníh, dramatizované čítanie či tvorivé dielne pre deti. My sme mali šťastie na pani spisovateľku Jaroslavu Kuchtovú, ktorá nám vo svojej knihe Mravčekovo priblížila, čo všetko dokážu malí, usmievaví a pracovití mravčekovia. Knižku pre mladších súrodencov nám aj podpísala. Potešila nás prítomnosť všestranne zameraného umelca Daniela Heviera, ktorý pútavým spôsobom predstavil knihu Namydlený blesk (http://www.hevi.sk/).

Domov sme odchádzali nielen s taškami kníh, ale hlavne s príjemným pocitom podnetne prežitého sychravého novembrového dopoludnia.

ČítaNIE preto meníme na čítaÁNO.

Mgr. Radoslava Šarvaicová

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

V župnom veľkokapacitnom očkovacom centre bolo zaočkovaných už 6.000 ľudí

Sme pripravení dostať očkovanie bližšie k našim obyvateľom. Už na budúci víkend plánujeme zriadiť podobné centrá v Dunajskej Strede a Skalici, kde využijeme kapacity našich stredných zdravotníckych škôl.

Riaditeľkou Krajskej organizácie cestovného ruchu Trnavský kraj sa stala Agáta Mikulová

Jej úlohou bude nasmerovať rozvoj cestovného ruchu napriek pretrvávajúcej pandémii ochorenia Covid-19.

Máme zhotoviteľa rekonštrukcie Koniarekovej a Zavarskej v Trnave

Modernizácia cesty sa začne po skončení obdobia zimnej údržby a nemala by trvať viac ako dva mesiace. Konkrétny harmonogram prác bude skonzultovaný aj s investorom priľahlej individuálnej bytovej výstavby.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky