Skočiť na obsah

SZŠ Trnava úspešná v krajskom i celoštátnom kole SOČ

Publikované:

Zdravoťáci opäť nesklamali! Žiaci Strednej zdravotníckej školy v Trnave zaznamenali veľký úspech v krajskom i celoštátnom kole SOČ.

Zobraziť galériu

Výborne si počínali v krajskom kole v odbore 06 Zdravotníctvo a farmakológia, v ktorom obsadili: 1. miesto Denisa Bučová s prácou Prírodná liečba nechutenstva individuálne pripravovanými liekmi, 2. miesto Katarína Bodoríková, Matúš Šadibol s prácou Terapia akné individuálne pripravovanými liekmi na báze rastlinných liečiv.

V odbore 13 História, politológia, právne vedy obsadili: 1. miesto Mária Gašparová s prácou Osudy Židovskej komunity v Čachticiach v rokoch 1939 – 1945, 2. miesto Ingrid Zaťková, Dominika Toráčová s prácou „Centrum Observationes Medico - Hortenses“.

V odbore 03 Chémia, potravinárstvo 4. miesto získala Alexandra Michalisková, Katarína Hlaváčová s prácou Porovnávanie kvality medu z obchodnej siete a od vybraných včelárov.

Do celoštátneho kola postúpili 1. a 2. miesta.

 

V celoštátnom kole Denisa Bučová s prácou Prírodná liečba nechutenstva individuálne pripravovanými liekmi získala 3. miesto v odbore 06 Zdravotníctvo a farmakológia.

Všetkým srdečne blahoželám, ďakujem za vzornú reprezentáciu Strednej zdravotníckej školy v Trnave. Zároveň patrí veľká vďaka aj kolegom školiteľom, ktorí žiakov pripravovali na súťaž.

 

autor textu: PhDr. Katarína Hrašnová, PhD., riaditeľka školy
Stredná zdravotnícka škola, Trnava

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

Z krízového fondu budú podporené vodozádržné opatrenia a dobrovoľní hasiči

Z centrálneho krízového fondu Trnavského samosprávneho kraja (CKF) budú podporené projekty zamerané na zadržiavanie vody v krajine, ktoré pôsobia aj ako ochrana proti povodniam. Fond tiež poskytne finančné zdroje dobrovoľným hasičom na plnenie dôležitých úloh pri ochrane ľudí a majetku. Až 22 projektov bude v rámci júlovej výzvy podporených celkovou sumou viac ako 81 tis. €.

Trnavská župa dá na prvú pomoc nezriaďovanej kultúre 100 tisíc eur

Trnavský samosprávny kraj vyhlásil výzvu, prostredníctvom ktorej pomôže profesionálnym subjektom nezriaďovanej kultúry. V programe Prvá pomoc kultúre je pripravených 100 tisíc eur. O podporu je možné požiadať do 14. augusta 2020.

Prezidentka Zuzana Čaputová navštívila trnavskú župu


Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová prijala pozvanie župana Jozefa Viskupiča na návštevu Trnavského samosprávneho kraja. V priestoroch Úradu TTSK hovorili o boji proti šíreniu nového koronavírusu, ako aj o aktuálnych témach v oblasti zvyšovania dostupnosti a kvality sociálnej a zdravotnej starostlivosti, ochrany životného prostredia a podpory kultúry.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky