Skočiť na obsah

Tajomstvá trinástej komnaty

Publikované:

Vlastivedné múzeum v Hlohovci a Trnavský samosprávny kraj vás pozývajú na výstavu výberu zo zoologickej zbierky múzea Vlastivedného múzea v Hlohovci.

Zobraziť galériu

Návštevníci hlohovského múzea, najmä deti, si zvyčajne so záujmom prezerajú stálu expozíciu živočíchov, ktoré žijú v našom kraji. Pritom dvakrát viac zbierkových predmetov zostáva pred očami návštevníkov skrytých za dverami zoologického depozitára. Jedinečnú príležitosť prezrieť si to najzaujímavejšie z depozitára teraz ponúka výstava Tajomstvá trinástej komnaty – depozit 19 s podtitulom Zoologická zbierka Vlastivedného múzea v Hlohovci.

Na výstave sa predstavujú v rôznych ohľadoch jedinečné živočíchy. Viaceré sa hrdia prvenstvami rôzneho druhu, napríklad najťažší lietajúci vták sveta, najväčší vodný vták sveta či najrýchlejší živočích planéty. Ozdobou výstavy sú majestátne dravce orol kráľovský a výr skalný, ktoré sa neďaleko Hlohovca stali obeťami vtáčej kriminality.

Jedinečnými exponátmi sú zvieratá, ktoré už v našej prírode vyhynuli – syseľ pasienkový a drop veľký. V prehliadke figurujú aj druhy pre náš región netypické – horské vtáky tetrov hoľniak a orešnica perlavá. Skutočnou raritou sú preparáty jedincov, ktoré postihlo zriedkavé ochorenie albinizmus a pozoruhodné sú zaiste tiež hniezda cicavcov ako aj ďalšie exponáty.

Výstavu si  môžete prezrieť v hlavnej budove múzea ( budova františkánskeho kláštora) do 9. februára cez pracovné dni, okrem pondelka, v čase od 8:00 do 16:00 hod. a cez víkendy od 13:00 do 18:00 hod.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

Svätý Mikuláš zavítal do DSS Horný Bar

Dňa 6 decembra k nám do DSS Horný Bar zavítal Svätý Mikuláš.

Trnavská župa: žiaci majú k dispozícii nový vlakový simulátor

Stredná priemyselná škola dopravná v Trnave dnes dostala do užívania nový Simulátor zabezpečovacích zariadení a železničnej premávky. Simulátor škole poskytli Železnice slovenskej republiky a jeho hodnota je 130 tis. €.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky