Skočiť na obsah

Tajomstvá trinástej komnaty

Publikované:

Vlastivedné múzeum v Hlohovci a Trnavský samosprávny kraj vás pozývajú na výstavu výberu zo zoologickej zbierky múzea Vlastivedného múzea v Hlohovci.

Zobraziť galériu

Návštevníci hlohovského múzea, najmä deti, si zvyčajne so záujmom prezerajú stálu expozíciu živočíchov, ktoré žijú v našom kraji. Pritom dvakrát viac zbierkových predmetov zostáva pred očami návštevníkov skrytých za dverami zoologického depozitára. Jedinečnú príležitosť prezrieť si to najzaujímavejšie z depozitára teraz ponúka výstava Tajomstvá trinástej komnaty – depozit 19 s podtitulom Zoologická zbierka Vlastivedného múzea v Hlohovci.

Na výstave sa predstavujú v rôznych ohľadoch jedinečné živočíchy. Viaceré sa hrdia prvenstvami rôzneho druhu, napríklad najťažší lietajúci vták sveta, najväčší vodný vták sveta či najrýchlejší živočích planéty. Ozdobou výstavy sú majestátne dravce orol kráľovský a výr skalný, ktoré sa neďaleko Hlohovca stali obeťami vtáčej kriminality.

Jedinečnými exponátmi sú zvieratá, ktoré už v našej prírode vyhynuli – syseľ pasienkový a drop veľký. V prehliadke figurujú aj druhy pre náš región netypické – horské vtáky tetrov hoľniak a orešnica perlavá. Skutočnou raritou sú preparáty jedincov, ktoré postihlo zriedkavé ochorenie albinizmus a pozoruhodné sú zaiste tiež hniezda cicavcov ako aj ďalšie exponáty.

Výstavu si  môžete prezrieť v hlavnej budove múzea ( budova františkánskeho kláštora) do 9. februára cez pracovné dni, okrem pondelka, v čase od 8:00 do 16:00 hod. a cez víkendy od 13:00 do 18:00 hod.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

Informácia o vydaných ochranných pracovných prostriedkoch

Trnavský samosprávny kraj odovzdal ďalšie osobné ochranné pracovné prostriedky z pohotovostných zásob Správy štátnych hmotných rezerv SR.

SZŠ Trnava úspešná v krajskom i celoštátnom kole SOČ

Zdravoťáci opäť nesklamali! Žiaci Strednej zdravotníckej školy v Trnave zaznamenali veľký úspech v krajskom i celoštátnom kole SOČ.

Trnavská župa pristupuje ku všetkým poskytovateľom sociálnych služieb spravodlivo

Trnavská župa dnes opäť distribuovala osobné ochranné pracovné prostriedky do zariadení sociálnych služieb v celom kraji. Ochranné prostriedky zo štátnych hmotných rezerv rozdeľujeme poskytovateľom sociálnych služieb spravodlivo, bez ohľadu na ich právnu formu, či verejnú alebo neverejnú povahu.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky