Skočiť na obsah

Tradícia zasadená do modernej doby

Publikované:

TOP turistická destinácia regiónu je názov jednej zo súťaží vyhlasovaných Ministerstvom dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

Zobraziť galériu DSCN0032

TOP turistická destinácia regiónu je názov jednej zo súťaží vyhlasovaných Ministerstvom dopravy a výstavby Slovenskej republiky. Jej 7. ročník sa uskutočnil v dňoch 5. a 6. novembra 2019 v rámci 27. ročníka celoštátnej prezentačnej výstavy stredných odborných škôl a stredísk praktického vyučovania Mladý tvorca na výstavisku Agrokomplex Nitra.
Cieľom súťaže je prostredníctvom žiackych prác propagovať a ponúknuť návštevníkovi cieľové miesto ako zaujímavú turistickú destináciu. Žiaci majú možnosť pri tvorbe súťažného projektu využiť svoje nadobudnuté vedomosti, odborné a praktické zručnosti. Výsledkom viactýždňového snaženia študentov je propagačný materiál a multimediálna prezentácia zvoleného regiónu. Následne prebieha prezentovanie vlastného projektu pred štvorčlennou odbornou porotou.
Študenti Hana Hubová, Vivien Mátisová a František Vrábeľ zdarne obhájili svoju vypracovanú tému Kukkonia – tradícia v modernej dobe, a tým úspešnej reprezentovali svoju školy, Obchodnú akadémiu vo Veľkom Mederi, okres Dunajská Streda, celý Žitný ostrov, a ako jediní súťažiaci aj celý Trnavský samosprávny kraj.
Ďakujeme občianskemu združeniu Kukkonia z Dunajskej Stredy za poskytnutú podporu využitú pri príprave a prezentovaní súťažnej práce.
Anita Balaskóová - koordinátorka
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

Protimonopolný úrad schválil finančnú pomoc pre piešťanské letisko

Na základe tohto rozhodnutia môže trnavská župa, ako majoritný akcionár, poskytovať finančnú pomoc piešťanskému letisku minimálne do roku 2023.

Všetky štyri krajské knižnice opäť sprístupnia svoje služby

Poskytovať budú absenčné výpožičky prostredníctvom výdajných miest za prísneho dodržiavania preventívnych opatrení. Potrebná bude predchádzajúca telefonická alebo e-mailová objednávka.

Župa v sobotu zaočkovala takmer 4.500 ľudí v troch veľkokapacitných očkovacích centrách, dve z nich mali premiéru

Premiéru mali centrá v Dunajskej Strede a Skalici, v Trnave sa očkovalo po tretíkrát. V spolupráci s ambulantným personálom v nich bolo prvou dávkou vakcíny od spoločnosti AstraZeneca zaočkovaných ďalších 4.420 ľudí.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky