Skočiť na obsah

Trnavská župa nadviazala spoluprácu so Slovak Business Agency

Publikované:

Trnavský samosprávny kraj a Slovak Business Agency (SBA) uzatvorili 7. septembra 2020 memorandum o spolupráci. Jeho cieľom je prispieť k vytvoreniu ekosystému, ktorý bude podporovať podnikanie a rozvoj inovácií v Trnavskom kraji.

Zobraziť galériu DSC07169DSC07162DSC07197DSC07185

„Aj v súčinnosti s vysokými školami pôsobiacimi na našom území budeme klásť dôraz na rozvoj inovácií a podporu technologických start-upov. S podnecovaním záujmu o podnikanie začneme už u žiakov našich stredných škôl. Spolupráca s rozvojovou agentúrou SBA je pre nás zároveň príležitosťou na zvýšenie konkurencieschopnosti kraja a jeho zatraktívnenie v očiach domácich i zahraničných investorov.“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Generálny riaditeľ SBA Martin Holák doplnil, že „ pre SBA je komplexná podpora začínajúcich aj fungujúcich malých a stredných podnikov v regiónoch prioritou. Teší ma, že krátko po otvorení Národného podnikateľského centra v Trnave sme našli silného partnera, ktorý nám pomôže s prepájaním podnikateľskej a akademickej sféry do jedného vedecko-výskumného celku.“

Spolupráca bude zameraná na poskytovanie bezplatnej podpory podnikateľom formou vzdelávania, mentoringu a networkingu. Rozvoj inovácií by mal zas priniesť tvorbu udržateľných pracovných miest s vyššou pridanou hodnotou, ako aj prispieť k prechodu na nízkouhlíkové hospodárstvo.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

Projekt participatívneho rozpočtu výrazne podporil aj cyklistickú dopravu

Cyklistická doprava a jej podpora je jednou z priorít trnavskej župy v oblasti dopravy. Jej ekologické spôsoby sú pre župu výzva, s ktorou sa chceme a musíme vysporiadať. Preto, aj v rámci projektu participatívneho rozpočtu, kraj podporil kreatívne nápady pre podporu cyklodopravy.

J. Viskupič: Riešenie dopravy v Hlohovci sa musí dostať medzi priority

Až 11 zo 100 priorít vo výstavbe a rekonštrukcií cestnej infraštruktúry v správe štátu sa nachádza na území Trnavského kraja. Materiál schválila vláda Slovenskej republiky 16. septembra 2020.

Vo dvore Trnavského osvetového strediska bude Festival malých dychových hudieb

Na nedeľu 4. októbra 2020 pripravilo Trnavské osvetové stredisko v spolupráci s Trnavským samosprávnym krajom na dvore Domu hudby Mikuláša Schneidera Trnavského Festival malých dychových hudieb. Na festivale budú svoje umenie prezentovať lokálne dychové orchestre, ktoré sa oduševnene venujú hudbe vo svojom voľnom čase.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky