Skočiť na obsah

Trnavská župa opäť udelila štipendiá talentovaným žiakom

Publikované:

Tento rok získalo jednorazové štipendium vo výške 500 eur celkovo 19 žiakov. Z nich 10 za úspechy v oblasti športu a 9 za výsledky vo vedomostných súťažiach.

Zobraziť galériu

Pri príležitosti Medzinárodného dňa študentstva (17. novembra) trnavská župa tradične udeľuje žiakom stredných škôl vo svojej pôsobnosti štipendiá za mimoriadne výsledky v športových a vedomostných súťažiach. Tento rok získalo jednorazové štipendium vo výške 500 eur celkovo 19 žiakov. Z nich 10 za úspechy v oblasti športu a 9 za výsledky vo vedomostných súťažiach.

„Nesmierne ma teší, že mnohí zo žiakov nevzdali svoju účasť na súťažiach a olympiádach. V mimoriadne náročnom roku poznačenom pandémiou išli za svojimi snami. Župným štipendiom 500 eur odmeníme tento rok 19 žiakov. Som presvedčený, že to bude pre nich motiváciu k ďalšej úspešnej reprezentácii svojich stredných škôl a župy ako takej,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Riaditelia stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti župy poslali tento rok celkovo
37 návrhov na ocenenie športových a 21 vedomostných úspechov. Z predložených návrhov následne odborná komisia pre posudzovanie žiadostí na poskytnutie štipendia vybrala a navrhla žiakov predsedovi Trnavského samosprávneho kraja na schválenie.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

Župa distribuovala 104 počítačov pre študentov zo sociálne znevýhodnených rodín

Sú určené pre študentov, ktorí nemajú doma dostatočné technické vybavenie pre dištančné vzdelávanie.

Župa má plán rozvoja dopravy do roku 2050

Plán udržateľnej mobility a Plán dopravnej obslužnosti sú základným predpokladom rozvoja dopravy v kraji do roku 2050.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky