Skočiť na obsah

Trnavská župa opravuje úseky ciest

Publikované:


Trnavská župa tento rok opraví spolu takmer 50 km ciest II. a III. triedy v celom kraji. Rekonštrukcia a modernizácia sa týka až 21 úsekov ciest. K najdlhším opravovaným patria úseky ciest III. triedy Naháč – Dubové v okrese Trnava a Prietrž – Osuské v okrese Senica.

Zobraziť galériu

„Aj napriek ťažkej ekonomickej situácií sme zachovali tempo opráv našich ciest druhej a tretej triedy. Na konci tohto roka budú mať vodiči v trnavskej župe k dispozícii takmer 50 km opravených ciest. Spolu ide o sedem úsekov ciest druhej a štrnásť úsekov ciest tretej triedy v celom kraji,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Župa v roku 2020 vyčlenila na opravu ciest a mostov spolu 7,5 mil. eur z vlastných kapitálových výdavkov. Navyše z eurofondov TTSK tento rok rekonštruuje dva úseky ciest druhej triedy a Krajinský most v Piešťanoch.
 
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

Projekt participatívneho rozpočtu výrazne podporil aj cyklistickú dopravu

Cyklistická doprava a jej podpora je jednou z priorít trnavskej župy v oblasti dopravy. Jej ekologické spôsoby sú pre župu výzva, s ktorou sa chceme a musíme vysporiadať. Preto, aj v rámci projektu participatívneho rozpočtu, kraj podporil kreatívne nápady pre podporu cyklodopravy.

J. Viskupič: Riešenie dopravy v Hlohovci sa musí dostať medzi priority

Až 11 zo 100 priorít vo výstavbe a rekonštrukcií cestnej infraštruktúry v správe štátu sa nachádza na území Trnavského kraja. Materiál schválila vláda Slovenskej republiky 16. septembra 2020.

Vo dvore Trnavského osvetového strediska bude Festival malých dychových hudieb

Na nedeľu 4. októbra 2020 pripravilo Trnavské osvetové stredisko v spolupráci s Trnavským samosprávnym krajom na dvore Domu hudby Mikuláša Schneidera Trnavského Festival malých dychových hudieb. Na festivale budú svoje umenie prezentovať lokálne dychové orchestre, ktoré sa oduševnene venujú hudbe vo svojom voľnom čase.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky