Skočiť na obsah

Trnavská župa patrí medzi najatraktívnejších zamestnávateľov

Publikované:

Trnavský samosprávny kraj sa stal finalistom prestížnej ankety Najatraktívnejší zamestnávateľ 2021 v kategórii štátna a verejná správa. Víťaza vyberie spomedzi 18 nominovaných subjektov verejnosť prostredníctvom online hlasovania, ktoré bolo spustené 16. septembra 2021.

Zobraziť galériu TTSKnajzamestnavatel222TTSKnajzamestnavatel333

„Účasť medzi najatraktívnejšími zamestnávateľmi v jubilejnom 10. ročníku ankety je ocenením a súčasne povzbudením do ďalšej práce. Našim cieľom je priebežne zlepšovať komfort zamestnancov a rozširovať naše rady o šikovných a zanietených ľudí. Verím, že k ich rýchlejšej adaptácii prispeje aj nový systém onboardingu. V blízkej budúcnosti sa chceme vo väčšej miere zamerať na rozvoj manažérskych zručností a osobný rozvoj zamestnancov,“ uviedla riaditeľka Odboru ľudských zdrojov Úradu TTSK Dušana Sadloňová.

Výkony súčasných zamestnancov sú pravidelne hodnotené a  finančne odmeňované. V nábore nových kolegov sa župe osvedčilo moderné vedenie pohovorov formou assessment centra založené na simulácii typických pracovných činností, modelových situácií a diskusií. Etablovanou novinkou je stážový program, ktorého niekoľko absolventov už získalo pevné miesto v štruktúre úradu.

„Zmeny v prístupe k personálnej politike patria k tým najvýraznejším, ktoré sme v uplynulých necelých štyroch rokoch urobili. Úrad sme otvorili verejnosti a to platí aj pre množstvo talentovaných kolegov, ktorí posilnili náš tím. Dokazujeme, že práca v samospráve je atraktívnou príležitosťou s pridanou hodnotou. Som hrdý, že spolu tvoríme kraj a obyvateľom prinášame nové a lepšie služby prostredníctvom realizácie zaujímavých projektov,“ skonštatoval trnavský župan Jozef Viskupič.

Zamestnanci samosprávneho kraja sa na dennej báze podieľajú na rozvoji regiónu takmer vo všetkých smeroch a oblastiach od prímestskej autobusovej dopravy cez správu a údržbu regionálnych ciest až po cezhraničnú spoluprácu. Realizujú nové projekty v kultúrno-kreatívnom priemysle, cestovnom ruchu či leteckej doprave na Letisku Piešťany. Koordinujú tiež činnosť stovky župných organizácií, ktorými sú stredné školy, kultúrne inštitúcie či zariadenia sociálnych služieb.

Trnavská župa zverejňuje pracovné príležitosti na portáli ISTP, na svojej webovej stránke, na svojom profile na profesionálnej sociálnej sieti LinkedIn, ako aj na svojom profile na portáli Profesia.sk.

Aktuality

TTSK - Participatívny rozpočet

Na podanie projektov do participatívneho rozpočtu ostáva niekoľko dní

Trnavský samosprávny kraj spustil začiatkom septembra tretí ročník participatívneho rozpočtu. Na realizáciu víťazných projektov je v rozpočte vyčlenených 250-tisíc eur. Občianske združenia, neziskové organizácie a fyzické osoby môžu prihlásiť svoj nápad už len do piatka 29. októbra 2021. Na svoj komunitný zámer môžu získať až 5-tisíc eur. O víťazných projektoch budú prostredníctvom online hlasovania rozhodovať aj obyvatelia kraja.

65197

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

Pripravili sme prehľadný zoznam zariadení, ktoré ponúkajú možnosť očkovania aj bez predchádzajúcej registrácie počas týždňa (aktuálny k 25.10.2021).

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky