Skočiť na obsah

Trnavská župa sa opäť zapojila do kampane „Vlajka pre Tibet“

Publikované:

Vyvesením tibetskej vlajky na budove svojho úradu medzi 8. a 18. hodinou upozornil na porušovanie ľudských práv v Tibete. Streda, 10. marec 2021 je 62. výročím tibetského národného povstania proti čínskej okupácii.

Zobraziť galériu

Aj tento rok sa Trnavský samosprávny kraj zapojil do medzinárodnej kampane „Vlajka pre Tibet“. Vyvesením tibetskej vlajky na budove svojho úradu medzi 8. a 18. hodinou upozornil na porušovanie ľudských práv v Tibete. Streda, 10. marec 2021 je 62. výročím tibetského národného povstania proti čínskej okupácii.

„Posledná výročná správa organizácie Freedom House označila Tibet spoločne so Sýriou za najmenej slobodné krajiny na celom svete. Situácia v tejto časti sveta sa rokmi zhoršuje. Ľudské, politické, náboženské, jazykové i kultúrne práva tamojších obyvateľov sú, žiaľ, naďalej pošliapavané čínskym režimom. Vyvesením vlajky chceme symbolicky vyjadriť podporu a solidaritu s obyvateľmi Tibetu,“ uviedol predseda samosprávneho kraja Jozef Viskupič.

Medzinárodná kampaň má najmä symbolický význam a na Slovensku  ju už jedenásty rok po sebe organizuje Tibetská asociácia. Pôvodne vznikla v polovici deväťdesiatych rokov v západnej Európe. Jej cieľom je poukázať na dlhodobé porušovanie ľudských práv v Tibete a nepriaznivú situáciu tamojšej pôvodnej populácie. Odhaduje sa, že v čínskych väzniciach je momentálne viac ako 500 tibetských politických väzňov.

Aktuality

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky