Skočiť na obsah

Trnavská župa vyčlenila viac ako milión eur na mimoriadne odmeny pre všetkých zamestnancov svojich zariadení sociálnych služieb

Publikované:

Trnavská župa mimoriadne odmení všetkých 1135 zamestnancov, ktorí sa v 21 zariadeniach sociálnych služieb v jej pôsobnosti starajú o vyše 1700 klientov. Na tento účel župa vyčlenila takmer 1,1 milióna eur.

Zobraziť galériu

„Aj týmto spôsobom chceme poďakovať našim takmer neviditeľným hrdinom. Starostlivosť o prijímateľov sociálnych služieb je mimoriadne náročná počas bežného roka a snáď ešte raz tak počas pandemického, akým je rok 2020. Medzi všetkých zamestnancov preto ako poďakovanie rozdelíme vyše miliónový balík. Tieto mimoriadne odmeny budú vyplatené ešte pred Vianocami,“ oznámil trnavský župan Jozef Viskupič.

O spravodlivom rozdelení odmien rozhodujú priamo riaditelia jednotlivých zariadení na základe odvedenej práce. V skutočnosti pôjde o široké rozmedzie, o ktorom bude možné informovať až po vyplatení odmien.

Odmeny nad rámec oznámeného balíka sú postupne vyplácané z rozpočtu župy zamestnancom, ktorí sa dobrovoľne a nezištne rozhodli pomáhať v dočasne karantenizovaných zariadeniach. Okrem zdravotného rizika dobrovoľne podstúpili aj odlúčenie od svojich najbližších príbuzných a priateľov. Takto strávili minimálne 10 dní, v niektorých prípadoch aj vyše tri týždne. S veľkou ochotou a odhodlaním niekoľkí zamestnanci dokonca cestovali do iného zariadenia, napríklad z Medveďova až na druhý koniec kraja, do Holíča.

Takmer tisíc zamestnancov župných zariadení sociálnych služieb splnilo aj kritériá na získanie mimoriadnej odmeny od štátu za pôsobenie v prvej línií počas prvej vlny pandémie ochorenia Covid-19. Spolu im v decembri bude vyplatených vyše 740 tisíc eur.

Riaditeľka odboru sociálnych vecí Úradu Trnavského samosprávneho kraja Blažena Flamíková doplnila, že „župa sa stará o zamestnancov priebežne, a to aj formou nefinančných benefitov. Špeciálne v aktuálnom období sa ako užitočný ukazuje originálny projekt, v rámci ktorého sa zamestnanci učia zručnosti, ako zvládať psychické a emočné vypätie.“

Vzdelávanie aktuálne prebieha online formou. Za prvé dva roky realizácie projektu, ktorého odbornú garanciu zastrešuje spoločnosť ModernaBrain a občianske združenie Navzájom lepší, sa ho zúčastnilo 500 zamestnancov. Do roku 2022 ním prejdú všetci zamestnanci župných zariadení sociálnych služieb.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

Všetky štyri krajské knižnice opäť sprístupnia svoje služby

Galantská knižnica, Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave, Záhorská knižnica v Senici aj Žitnoostrovská knižnica v Dunajskej Strede čitateľov privítajú za prísnych podmienok dodržiavania opatrení na zamedzenie šírenia nového koronavírusu.

V živote bez odpadu chce ísť trnavská župa vzorom

V ochrane životného prostredia treba začínať od seba.

Župa pomáha pri celoplošnom skríningu

V priestoroch 11 stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti župy sú zriadené odberové miesta.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky