Skočiť na obsah

Trnavská župa zmodernizuje tri stredné školy

Publikované:

Trnavská župa zmodernizuje tri stredné školy v okresoch Hlohovec a Piešťany za vyše 900 tisíc eur z eurofondov.

Zobraziť galériu

Trnavský samosprávny kraj získal spolu takmer 930 tisíc eur z Integrovaného regionálneho operačného programu na skvalitnenie praktického vzdelávania a zvýšenie počtu žiakov stredných odborných škôl na praktickom vyučovaní. Balík peňazí si rozdelia dve piešťanské a jedna hlohovská škola a obstarajú z neho predovšetkým materiálovo-technické vybavenie odborných učební. Školy sa zároveň stanú bezbariérovými.

„Na školstvo a vzdelávanie kladieme už tri roky veľký dôraz. Ovocím nášho úsilia je, že sa nám v priebehu krátkeho času opäť podarilo získať prostriedky z eurofondov pre školy. Praktická výučba stredoškolákov veľmi trpí počas obdobia dištančného vzdelávania. Som presvedčený, že aj vďaka týmto trom investíciám v celkovo miliónovom objeme vykompenzujeme žiakom čas bez odbornej prípravy. Zároveň ich vďaka realizácií projektov budeme môcť lepšie pripraviť na budúce zamestnanie,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Žiaci a učitelia Strednej odbornej školy technickej v Hlohovci získajú modernejšie vybavenie zváračských, strojárskych a elektrotechnických dielní. Celkové výdavky na rekonštrukciu dosiahnu 340 tisíc eur.

Modernizácia materiálno-technického vybavenia odborných učební prebehne aj na Strednej priemyselnej škole elektrotechnickej v Piešťanoch. Takmer 291 tisíc eur je určených napríklad pre multimediálne centrum či laboratóriá sieťových technológií a počítačových systémov.

V Hotelovej akadémii Ľudovíta Wintera v Piešťanoch bude zrealizovaný projekt „Staň sa odborníkom v hoteliérstve a gastronómii.“ So špecifickým cieľom zvýšiť počty žiakov stredných odborných škôl na praktickom vzdelávaní prebehne tu investujeme 296 tisíc eur do stavebných úprav a modernizácie vybavenia dvoch učební technológie prípravy jedál  a dvoch učební techniky obsluhy.

Analýzy kvality odborného vzdelávania totiž dlhodobo poukazujú na nedostatočný podiel praktického vyučovania, ako aj na nedostatočné materiálne vybavenie škôl. Schválené projekty by preto mali zvýšiť kvalitu štúdia a úroveň praktického vyučovania, ako aj ho zatraktívniť pre nových žiakov. Spoluúčasť kraja predstavuje 5 % z celkových oprávnených výdavkov.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

Župa distribuovala 104 počítačov pre študentov zo sociálne znevýhodnených rodín

Sú určené pre študentov, ktorí nemajú doma dostatočné technické vybavenie pre dištančné vzdelávanie.

Župa má plán rozvoja dopravy do roku 2050

Plán udržateľnej mobility a Plán dopravnej obslužnosti sú základným predpokladom rozvoja dopravy v kraji do roku 2050.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky