Skočiť na obsah

Trnavská župa zriadila mobilné odberové miesto v Trnave

Publikované:

Mobilné odberové miesto kontajnerového typu sa nachádza na Daxnerovej 6 v Trnave. Vstup do areálu školy je však od čerpacej stanice na Nobelovej. Testovanie antigénovými testami na ochorenie Covid-19 bude prebiehať v pondelok až piatok od 10:00 do 18:00 a v sobotu od 8:00 do 16:00.

Zobraziť galériu

V pondelok 15. februára 2021 Trnavský samosprávny kraj otvoril mobilné odberové miesto (MOM) na svojej Strednej zdravotníckej škole v Trnave. Fungovať bude šesť dní v týždni vrátane sobôt, pričom testovanie antigénovými testami budú vykonávať pedagógovia a žiaci zdravotníckej školy.

„O zriadení mobilného odberového miesta na antigénové testovanie sme dlho uvažovali. Som veľmi rád, že sme spojili sily s našou Strednou zdravotníckou školou v Trnave a na ceste k jeho otvoreniu splnili všetky požiadavky. Oddnes bude slúžiť širokej verejnosti aj počas sobôt. Pre zvýšenie komfortu našich obyvateľov sa bude čoskoro možné na testovanie vopred objednať,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Mobilné odberové miesto kontajnerového typu sa nachádza na Daxnerovej 6 v Trnave. Vstup do areálu školy je však od čerpacej stanice na Nobelovej. Testovanie antigénovými testami na ochorenie Covid-19 bude prebiehať v pondelok až piatok od 10:00 do 18:00 a v sobotu od 8:00 do 16:00.

„Momentálne máme veľmi zlú epidemiologickú situáciu na takmer celom území trnavskej župy. Riziko šírenia ochorenia Covid-19 je stále veľmi vysoké. Dokonca sa obávam, že rastie v súvislosti s výskytom nových mutácií koronavírusu. Rozširovanie kapacít mobilných odberových miest je veľmi dôležité aj preto, že mnohé obce a mestá už nie sú ochotné, ani schopné zabezpečovať pravidelné víkendové testovanie. V Trnave sú okrem nášho len štyri stále odberové miesta na antigénové testovanie,“ zdôraznil župan Viskupič.

Nechať sa bezplatne otestovať v župnom mobilnom odberovom mieste môže každý aj bez objednania. Možnosť objednania sa na konkrétny dátum a čas cez formulár na korona.gov.sk bude spustená v priebehu niekoľkých dní a župa bude o nej informovať.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

V župnom veľkokapacitnom očkovacom centre bolo zaočkovaných už 6.000 ľudí

Sme pripravení dostať očkovanie bližšie k našim obyvateľom. Už na budúci víkend plánujeme zriadiť podobné centrá v Dunajskej Strede a Skalici, kde využijeme kapacity našich stredných zdravotníckych škôl.

Riaditeľkou Krajskej organizácie cestovného ruchu Trnavský kraj sa stala Agáta Mikulová

Jej úlohou bude nasmerovať rozvoj cestovného ruchu napriek pretrvávajúcej pandémii ochorenia Covid-19.

Máme zhotoviteľa rekonštrukcie Koniarekovej a Zavarskej v Trnave

Modernizácia cesty sa začne po skončení obdobia zimnej údržby a nemala by trvať viac ako dva mesiace. Konkrétny harmonogram prác bude skonzultovaný aj s investorom priľahlej individuálnej bytovej výstavby.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky