Skočiť na obsah

Trnavský samosprávny kraj vo verejnej obchodnej súťaži predáva prebytočný majetok. Ponuky je možné doručiť do 15. júna.

Publikované:

Trnavský samosprávny kraj vyhlásil obchodnú verejnú súťaž na uzatvorenie kúpnej zmluvy na odpredaj nehnuteľného majetku TTSK - súbor objektov a pozemkov v Hornom Bare, súbor objektov a pozemkov v Zemianskych Sadoch (bývalé SOU poľnohospodárske), budovu internátu s pozemkami v Holíči a budovu Trnavského osvetového strediska v Trnave.

Zobraziť galériu horny_bar01trnava01holic01zemianske_sady01

Počas tohto obdobia župa nadviazala spoluprácu s Nadáciou Cvernovka a so združením ARTA na transformácii budovy bývalého Figara v Piešťanoch na kultúrno-kreatívne centrum. Rovnako trnavská župa hľadala verejný účel aj pre ďalšie nehnuteľnosti.

kulturne centrum ARTA v budove bývalého Figara
Kultúrne centrum ARTA v budove bývalého Figara/Zdroj foto: FB, Arta Piešťany
Budovu bývalej elektrotechnickej školy v Piešťanoch plánuje TTSK využiť na vzdelávanie v spolupráci s UCM Trnava. Mala by tam vzniknúť nová fakulta balneológie. Rovnako nevyužitý pozemok v kúpeľnom meste plánuje župa vyčleniť pre výstavbu nového sociálneho zariadenia. Plány však zatiaľ podľa informácií spomaľuje postup mesta Piešťany, ktoré pre tento účel musí zmeniť územný plán.

 

Verejná obchodná súťaž pre ďalšie budovy

Budovy, ktoré však nemajú ďalšie verejnoprospešné využitie, sa TTSK rozhodol predať vo verejnej obchodnej súťaži. Na ostatnom rokovaní zastupiteľstva poslanci rozhodli o vyhlásení súťaže pre budovu internátu v Holíči, v Trnave ide o bývalé sídlo osvetového strediska a dva súbory objektov a pozemkov v Hornom Bare a v Zemianskych Sadoch (bývalé SOU poľnohospodárske).

Budova v Holici
Budova bývalého internátu v Holíči

Termín podávania návrhov do súťaže je 15. jún 2020. Všetky informácie o verejnej súťaži sú k dispozícii na webovej stránke Trnavského samosprávneho kraja.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

Už takmer 1400 ľudí využilo autobus na zavolanie

Autobus na zavolanie“ využilo za prvý rok až 1380 ľudí z okolia Senice. Medzi 1. septembrom 2019 a 31. augustom 2020 cestujúci prejavili záujem o túto službu spolu 960-krát. Najvyťaženejším mesiacom bol apríl tohto roka, kedy na 144 telefonických objednávok bolo prepravených až 335 cestujúcich.

Cyklistické preteky Okolo Slovenska dočasne obmedzia dopravu

Medzinárodné cyklistické preteky Okolo Slovenska 2020, ktorých partnerom je aj Trnavský samosprávny kraj, sa konajú medzi 16. a 19. septembrom. Záverečná, štvrtá etapa povedie z Topoľčianok do Skalice. V minulom ročníku jedna z fáz pretekov končila v Hlohovci a celé podujatie vyvrcholilo podobne v trnavskej župe, a to etapou z Hlohovca do Senice.

Jarmočné čriepky na dvore Domu hudby Mikuláša Schneidera Trnavského

Septembrer patrí každoročne predovšetkým jarmokom, vinobraniam a iným podujatiam spojeným so zberom hrozna. V Trnave tomu nie je inak. Aj keď v tomto roku sú Trnavčania ukrátení o Tradičný trnavský jarmok.
Trnavský samosprávny kraj a Trnavské osvetové stredisko sa rozhodli, že september bude predsa len aspoň trochu pripomínať jarmočnú atmosféru, a to podujatím Jarmočné čriepky, ktoré sa bude konať v termíne 18. až 19. septembra 2020 v novom sídle Trnavského osvetového strediska v Dome hudby Mikuláša Schneidera Trnavského.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky