Skočiť na obsah

Trnavský samosprávny kraj vo verejnej obchodnej súťaži predáva prebytočný majetok. Ponuky je možné doručiť do 15. júna.

Publikované:

Trnavský samosprávny kraj vyhlásil obchodnú verejnú súťaž na uzatvorenie kúpnej zmluvy na odpredaj nehnuteľného majetku TTSK - súbor objektov a pozemkov v Hornom Bare, súbor objektov a pozemkov v Zemianskych Sadoch (bývalé SOU poľnohospodárske), budovu internátu s pozemkami v Holíči a budovu Trnavského osvetového strediska v Trnave.

Zobraziť galériu horny_bar01trnava01holic01zemianske_sady01

Počas tohto obdobia župa nadviazala spoluprácu s Nadáciou Cvernovka a so združením ARTA na transformácii budovy bývalého Figara v Piešťanoch na kultúrno-kreatívne centrum. Rovnako trnavská župa hľadala verejný účel aj pre ďalšie nehnuteľnosti.

kulturne centrum ARTA v budove bývalého Figara
Kultúrne centrum ARTA v budove bývalého Figara/Zdroj foto: FB, Arta Piešťany
Budovu bývalej elektrotechnickej školy v Piešťanoch plánuje TTSK využiť na vzdelávanie v spolupráci s UCM Trnava. Mala by tam vzniknúť nová fakulta balneológie. Rovnako nevyužitý pozemok v kúpeľnom meste plánuje župa vyčleniť pre výstavbu nového sociálneho zariadenia. Plány však zatiaľ podľa informácií spomaľuje postup mesta Piešťany, ktoré pre tento účel musí zmeniť územný plán.

 

Verejná obchodná súťaž pre ďalšie budovy

Budovy, ktoré však nemajú ďalšie verejnoprospešné využitie, sa TTSK rozhodol predať vo verejnej obchodnej súťaži. Na ostatnom rokovaní zastupiteľstva poslanci rozhodli o vyhlásení súťaže pre budovu internátu v Holíči, v Trnave ide o bývalé sídlilo osvetového stredisko a dva súbory objektov a pozemkov v Hornom Bare a v Zemianskych Sadoch (bývalé SOU poľnohospodárske).

Budova v Holici
Budova bývalého internátu v Holíči

Termín podávania návrhov do súťaže je 15. jún 2020. Všetky informácie o verejnej súťaži sú k dispozícii na webovej stránke Trnavského samosprávneho kraja.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

Informácia o vydaných ochranných pracovných prostriedkoch

Trnavský samosprávny kraj odovzdal ďalšie osobné ochranné pracovné prostriedky z pohotovostných zásob Správy štátnych hmotných rezerv SR.

SZŠ Trnava úspešná v krajskom i celoštátnom kole SOČ

Zdravoťáci opäť nesklamali! Žiaci Strednej zdravotníckej školy v Trnave zaznamenali veľký úspech v krajskom i celoštátnom kole SOČ.

Trnavská župa pristupuje ku všetkým poskytovateľom sociálnych služieb spravodlivo

Trnavská župa dnes opäť distribuovala osobné ochranné pracovné prostriedky do zariadení sociálnych služieb v celom kraji. Ochranné prostriedky zo štátnych hmotných rezerv rozdeľujeme poskytovateľom sociálnych služieb spravodlivo, bez ohľadu na ich právnu formu, či verejnú alebo neverejnú povahu.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky