Skočiť na obsah

TTSK ponúkol pomoc susednému Juhomoravskému kraju, ktorý zasiahla ničivá smršť

Publikované:

V piatok 25. júna 2021 trnavský župan Jozef Viskupič vyjadril hajtmanovi Janovi Grolichovi sústrasť. Zároveň Juhomoravskému kraju ponúkol pomoc pri riešení následkov štvrtkovej ničivej smršte.

Zobraziť galériu

„Juhomoravský kraj je našim najbližším partnerským regiónom, a to nielen geograficky, ale aj čo sa týka intenzity cezhraničnej spolupráce. Preto ma veľmi zasiahla správa o ničivej smršti, ktorá sa prehnala břeclavským a hodonínskym okresom. Žiaľ si vyžiadala aj obete, zranených a obrovské materiálne škody. Hejtmanovi Grolichovi som ponúkol pomoc pri zvládaní tejto mimoriadnej situácie. Trnavská župa je pripravená poskytnúť krátkodobé (2 až 3 mesiace) aj dlhodobé (rok) ubytovanie. Vieme uvoľniť aj niekoľko miest v našich zariadeniach sociálnych služieb. Naša správa a údržba ciest je podobne pripravená pomôcť pri odstraňovaní škôd v mestách a obciach a pri sprejazdňovaní a čistení komunikácií,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Trnavská župa aktuálne čaká na reakciu na ponuku, ktorou by sa mal zaoberať krízový štáb Juhomoravského kraja v popoludňajších hodinách.

O pomoci susednému kraju budú diskutovať aj poslanci Zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja na svojom pondelňajšom rokovaní.

Jozef Viskupič, trnavský župan

Aktuality

TTSK - Očkovanie (3)

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji počas víkendu

Trnavská župa bude očkovať proti ochoreniu Covid-19 v sobotu 22. januára 2022. Očkovanie bude prebiehať vo veľkokapacitných očkovacích centrách v Dunajskej Strede a v Trnave. Očkujeme prvou, druhou a treťou dávkou vakcíny Pfizer/BioNTech.
V záujme zabezpečenia plynulého chodu očkovacích centier, prosíme všetkých záujemcov o vakcínu, aby využili možnosť registrácie prostredníctvom webu www.vakcinacia.nczisk.sk.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky