Skočiť na obsah

TTSK pripravuje v spolupráci s MZVaEZ SR podujatie „Z regiónov do sveta“

Publikované:

Trnavský samosprávny kraj v spolupráci s Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky (MZVaEZ SR) pripravuje podujatie určené primárne pre malých a stredných podnikateľov s názvom
„Z regiónov do sveta“. Reagoval tým na podnet štátnej tajomníčky MZVaEZ SR, pani Ingrid Brockovej. Séria podujatí „Z regiónov do sveta“ sa má postupne rozšíriť do všetkých krajov. Cieľom podujatia je predstaviť firmám a podnikateľom potenciál ekonomickej diplomacie.

Zobraziť galériu

Dňa 6. októbra sa v Divadle Jána Palárika v Trnave bude konať interaktívna prezentácia ponuky možností a nástrojov pre súkromný sektor, vedeckú komunitu a samosprávu. Okrem hlavnej časti podujatia, ktorou bude okrúhly stôl za účasti viacerých predstaviteľov verejného i súkromného sektora pod záštitou štátnej tajomníčky MZVaEZ Ingrid Brockovej a trnavského župana Jozefa Viskupiča sa v rámci podujatia jeho aktéri zúčastnia i návštevy podnikov a vzdelávacích inštitúcií v kraji.

Hlavným cieľom podujatia je predstaviť firmám a podnikateľom pôsobiacim na území Trnavského kraja potenciál ekonomickej diplomacie, rovnako ako i ďalšie nástroje a možnosti, ktorými disponuje verejný sektor v snahe zvýšiť kvalitu a konkurencieschopnosť domáceho súkromného sektora a zvýšiť jeho kredibilitu v zahraničí.

Registrácia pre firmy a podnikateľov je spustená do 11. septembra. Zaregistrovať sa môžete prostredníctvom nasledujúceho odkazubit.ly/RegistracnyDotaznik. Počet miest je obmedzený.

 

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

Žiaci skalického gymnázia sa učia online  

Od obedňajších hodín utorka 22. septembra 2020 prebieha vyučovanie v Gymnáziu Františka Víťazoslava Sasinka v Skalici na diaľku. Z preventívnych dôvodov sú žiaci a učitelia ponechaní v domácom prostredí minimálne na desať dní, teda do 2. októbra 2020.

TTSK rokuje s ministerstvom dopravy o spoplatnení ciest II. triedy

Trnavský župan Jozef Viskupič sa v pondelok 21. septembra 2020 stretol so štátnym tajomníkom Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky Jaroslavom Kmeťom. Hlavnou témou rokovania bol zámer spoplatniť vybrané úseky ciest II. triedy pre nákladné vozidlá.

TTSK: Cestujúci prímestskými autobusmi môžu porovnať zaplatenú cenu s reálnou cenou cestovného lístka

Od 1. septembra 2020 sú cestujúci v prímestských  autobusoch informovaní o cene za dopravu bez dotácie trnavskej župy. Na lístkoch je popri zaplatenej sume po novom uvádzaná aj cena skutočných nákladov na prepravu, a tak ich majú cestujúci možnosť porovnať. Ide o ďalšiu z aktivít trnavskej župy na zatraktívnenie cestovania autobusmi ako verejného benefitu s upriamením pozornosti na jeho výhodnosť a ekologickosť.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky