Skočiť na obsah

Tvorivé dielne a Halloweenská párty

Publikované:

Jeseň je čarovné obdobie plné farieb, dozrievajúcich plodov, ale aj rôznych tradícií a zvykov, ktoré charakterizujú každú krajinu.

Zobraziť galériu SNV36846SNV36855SNV36849

Po revolúcii v roku 1989 sa k nám dostal z USA Hallowen. Dovtedy pre nás neznámy sviatok sa začal udomácniť aj v našich končinách. Ľudia začali zdobiť tekvice, organizovať párty v strašidelných kostýmoch či súkromné večierky plné hororových prekvapení. Vyrezávanie halloweenských tekvíc sa stáva čoraz populárnejším aj u nás v Domove sociálnych služieb pre deti a dospelých v Jahodnej. Zaobstarali sme si tekvice a 31. októbra ich mohli klienti vyrezávať podľa vlastnej fantázie. Z „výtvorov“ sa urobila výstava a „hlavy“ boli rozložené v areáli domova.

Text: Bc. Eva Varga, inštruktorka sociálnej rehabilitácie, DSS pDaD v Jahodnej
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

Protimonopolný úrad schválil finančnú pomoc pre piešťanské letisko

Na základe tohto rozhodnutia môže trnavská župa, ako majoritný akcionár, poskytovať finančnú pomoc piešťanskému letisku minimálne do roku 2023.

Všetky štyri krajské knižnice opäť sprístupnia svoje služby

Poskytovať budú absenčné výpožičky prostredníctvom výdajných miest za prísneho dodržiavania preventívnych opatrení. Potrebná bude predchádzajúca telefonická alebo e-mailová objednávka.

Župa v sobotu zaočkovala takmer 4.500 ľudí v troch veľkokapacitných očkovacích centrách, dve z nich mali premiéru

Premiéru mali centrá v Dunajskej Strede a Skalici, v Trnave sa očkovalo po tretíkrát. V spolupráci s ambulantným personálom v nich bolo prvou dávkou vakcíny od spoločnosti AstraZeneca zaočkovaných ďalších 4.420 ľudí.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky