Skočiť na obsah

V budove po Čistom dni župa otvorila nové centrum sociálnych služieb

Publikované:

Trnavský župan Jozef Viskupič vo štvrtok otvoril, spolu s verejnou ochrankyňou práv Máriou Patakyovou, nové Centrum sociálnych služieb v Galante. Zariadenie bude sídliť v budove po bývalom škandalóznom zariadení Čistý deň.

Zobraziť galériu

„Teším sa, že sme otvorili nové Centrum sociálnych služieb, čím napĺňame nielen sľub zvyšovať dostupnosť kvalitných sociálnych služieb v našom kraji, ale aj sľub, ktorý sme dali pri preberaní tejto neslávne známej budovy. Zároveň robíme všetko preto, aby aj v druhej budove, ktorú nám Čistý deň odmieta vrátiť, sme mohli v budúcnosti poskytovať ďalšie sociálne služby,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Centrum bude poskytovať sociálnu službu zameranú hlavne na klientov s neurologickými diagnózami (tzv. „novodobé diagnózy“ napr: Parkinsonova choroba, Alzheimerova choroba, skleróza multiplex...). Rehabilitačné stredisko bude poskytovať sociálnu službu ambulantnou formou (sociálna rehabilitácia, sociálne poradenstvo, pomoc pri odkázanosti na pomoc inej fyzickej osoby). Súčasťou zariadenia bude aj tzv. sociálny taxík, ktorý bude slúžiť  ťažko zdravotne postihnutým, ktorí sú odkázaní na individuálnu prepravu osobným motorovým vozidlom.     
Nové školiace stredisko bude priestorom pre zamestnancov na vzdelávacie aktivity, pracovné porady, semináre, malé konferencie a pod.

V rámci modernizácie budovy, v ktorej sídli nové centrum, boli opravené dve podlažia a boli rekonštruované sociálne zariadenia, vnútorné priestory, kúrenie, elektroinštalácie a prípojky vody a elektriky. Celkové náklady na opravu boli 194 ti. €.

 
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

Informácia o vydaných ochranných pracovných prostriedkoch

Trnavský samosprávny kraj odovzdal ďalšie osobné ochranné pracovné prostriedky z pohotovostných zásob Správy štátnych hmotných rezerv SR.

SZŠ Trnava úspešná v krajskom i celoštátnom kole SOČ

Zdravoťáci opäť nesklamali! Žiaci Strednej zdravotníckej školy v Trnave zaznamenali veľký úspech v krajskom i celoštátnom kole SOČ.

Trnavská župa pristupuje ku všetkým poskytovateľom sociálnych služieb spravodlivo

Trnavská župa dnes opäť distribuovala osobné ochranné pracovné prostriedky do zariadení sociálnych služieb v celom kraji. Ochranné prostriedky zo štátnych hmotných rezerv rozdeľujeme poskytovateľom sociálnych služieb spravodlivo, bez ohľadu na ich právnu formu, či verejnú alebo neverejnú povahu.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky