Skočiť na obsah

V prvom kole župa rozdelila 300 tisíc eur z Fondu na rozvoj Trnavského kraja

Publikované:

Trnavská župa vyhodnotila prvé kolo premiérového ročníka výzvy na predkladanie žiadostí o podporu z Fondu na rozvoj Trnavského kraja. Z celkového objemu 450 tisíc eur, ktoré sú vyčlenené na túto výzvu, bolo v prvom kole rozdelených 300 tisíc eur. Spolu 12 projektov bolo podporených sumou od 12 do 60 tisíc eur.

Zobraziť galériu

„Úspešne sme uviedli náš nový fond, ktorý je nástrojom na podporu rozvoja a propagácie Trnavského kraja. Vyhodnotili sme prvých 72 žiadostí o grant. V prvom kole sme rozdelili 300 tisíc eur na 12 najlepších projektov. Ponúkajú riešenia zlepšujúce kvalitu života a turizmu v jednotlivých regiónoch. Podporená bude aj práca s mládežou a spoločnosťou, ale aj adaptáciou na zmeny klímy. V druhom kole, ktoré je otvorené do konca augusta, je pripravených ešte 150 tisíc eur,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Úspešné projekty sú verejnoprospešné a inovatívne, pričom sa týkajú všeobecného rozvoja regiónu, zlepšenia podnikateľských zručností, udržania zamestnanosti alebo rekonštrukcie infraštruktúry. Finančne podporené boli projekty aktivity, akcie a činnosť organizácií a obcí s celoregionálnym a nadregionálnym charakterom, ktoré potrebujú väčšie finančné krytie. Ide napríklad o rekonštrukciu synagógy v Šaštíne-Strážach, rozvoj vzdelávania žiakov s poruchou autistického spektra v Trnave, realizácia vodozádržných opatrení v parku v Kráľovom Brode, či projekt neformálneho vzdelávania stredoškolákov.

V prvom kole bolo doručených 75 žiadostí, z ktorých tri nesplnili administratívne podmienky. Hodnotiaca komisia posudzovala 72 žiadostí, v rámci  ktorých bol požadovaný objem finančných prostriedkov takmer 2,7 mil. eur.

Zoznam posúdených žiadostí v prvom kole, ako aj elektronický formulár na podanie žiadosti v druhom kole, je dostupný na web stránke https://www.trnava-vuc.sk/13475-sk/2021. Termín ukončenia druhého kola zberu žiadostí je 31. augusta 2021. Minimálna výška grantu je 10 tisíc eur. Oprávnenými žiadateľmi sú mestá a obce, právnické a fyzické osoby (podnikatelia), ktoré majú sídlo, trvalý pobyt alebo pôsobia na území Trnavského kraja, respektíve poskytujú služby obyvateľom Trnavského kraja.

Jozef Viskupič, trnavský župan

Aktuality

TTSK - Očkovanie (3)

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji počas víkendu

Trnavská župa bude očkovať proti ochoreniu Covid-19 v sobotu 22. januára 2022. Očkovanie bude prebiehať vo veľkokapacitných očkovacích centrách v Dunajskej Strede a v Trnave. Očkujeme prvou, druhou a treťou dávkou vakcíny Pfizer/BioNTech.
V záujme zabezpečenia plynulého chodu očkovacích centier, prosíme všetkých záujemcov o vakcínu, aby využili možnosť registrácie prostredníctvom webu www.vakcinacia.nczisk.sk.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky