Skočiť na obsah

V trnavskom regióne bude jazdiť sedem nových prímestských autobusov

Publikované:

Trnavský samosprávny kraj s jedným zo svojich troch zmluvných dopravcov ARRIVA Trnava predstavil sedem nových prímestských autobusov. Do prevádzky budú nasadené na linkách v okolí Trnavy a Piešťan. Na ich nákup získal dopravca príspevok z eurofondov prostredníctvom Integrovaného regionálneho operačného programu vo výške viac ako 1,2 milióna eur.

Zobraziť galériu TTSK - Odovzdávanie nových autobusov (2)TTSK - Odovzdávanie nových autobusov (3)TTSK - Odovzdávanie nových autobusov (5)

„Zakladáme si na tom, aby naši zmluvní dopravcovia poskytovali obyvateľom čo najkvalitnejšie služby v prímestskej autobusovej doprave. Medzi jej hlavné kritériá patrí bezpečnosť a komfort cestujúcich. Som rád, že sedem nových autobusov je nízkopodlažných, ekologických a s moderným vybavením vrátane klimatizácie a WiFi. Želám si, aby ich obstaranie prispelo k ďalšiemu zatraktívneniu cestovania verejnou dopravou v Trnavskom kraji,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Zo siedmich nových autobusov sú štyri 10,8-metrové autobusov s kapacitou 37 miest na sedenie a tri 12-metrové autobusov až pre 45 sediacich pasažierov. Nástup a výstup bude pre imobilných cestujúcich či mamičky s kočíkmi jednoduchší vďaka tomu, že autobusy sú nízkopodlažné.

„Verejná doprava dokáže konkurovať individuálnej doprave a motivovať cestujúcich k jej využívaniu, ak je pohodlná, bezpečná a spoľahlivá. Kvalitne poskytované služby vrátane modernizácie vozidlového parku zvyšujú komfort nielen cestujúcich, ale aj vodičov. Pre cestujúcich v Trnavskom kraji sme pristúpili k obnove vozidlového parku, aby zvýšené nároky na verejnú osobnú dopravu, ktoré si vyžadujú investície a modernizáciu, priniesli rozvoj verejnej dopravy a zvyšovanie kvality poskytovaných služieb v regióne,“ povedal Peter Nemec, generálny riaditeľ spoločnosti ARRIVA Trnava.

Nové vozidlá sú plne vybavené informačnými tabuľami, USB nabíjačkami pre cestujúcich, WiFi pripojením, klimatizáciou a navyše sú šetrné k životnému prostrediu. Kamerový systém sníma celý interiér vozidla. Ochrannú zónu vodiča a jeho bezpečnosť zvyšuje oddelená kabína, ktorej cieľom je aj minimalizovanie osobného kontaktu pri výdaji cestovných lístkov.

Sedem nových autobusov nasadí župný zmluvný dopravca na deviatich pravidelných prímestských linkách:
Trnava – Naháč,
Trnava – Dobrá Voda,
Trnava – Jaslovské Bohunice – Chtelnica,
Trnava – Veľké Kostoľany – Nižná – Vrbové,
Trnava – Zavar – Brestovany – Bučany,
Trnava – Jaslovské Bohunice – Chtelnica – Vrbové – Piešťany,
Trnava – Vlčkovce – Opoj – Majcichov – Abrahám,
Trnava – Borová – Budmerice – Bratislava
Trnava – Horné Orešany – Smolenice.

Ambíciou Trnavského samosprávneho kraja je prispieť k postupnej obnove tretiny vozového parku dopravcu ARRIVA Trnava, aby komfort cestujúcich v prímestskej autobusovej doprave v regióne Trnava naďalej rástol.

Aktuality

TTSK - Očkovanie (4)

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji počas víkendu

Trnavská župa bude ponúkať očkovanie proti ochoreniu Covid-19 počas soboty a nedele 11. a 12.decembra 2021. Možnosť nechať sa zaočkovať majú obyvatelia vo veľkokapacitných očkovacích centrách v Dunajskej Strede, Skalici a v Trnave. Očkujeme registrovaných aj neregistrovaných záujemcov, prvou, druhou a treťou dávkou vakcín Moderna a Pfizer.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky