Skočiť na obsah

Veselý advent na osvete

Publikované:

K predvianočnej atmosfére patrí vôňa ihličia, medovníkov a vianočných oblátok. Osveta v Dunajskej Strede už tradične v týchto dňoch prináša pestrú ponuku aktivít , ktoré dýchajú atmosférou Vianoc.

Zobraziť galériu

Aj v tomto roku sa Žitnoostrovskému osvetovému stredisku v Dunajskej Strede  podarilo priblížiť žiakom a študentom atmosféru adventných tradícii našich starých otcov a mám. . Od  6. decembra a následne po celý nasledujúci týždeň sa v Kreatívnom klube ŽOS uskutočnili cyklické stretnutia  tvorivosti. Zdobenie medovníkov, vytváranie pestrých darčekov pod stromček, pečenie voňavých vianočných oblátok a k tomu sprievodné podujatia.  Žiaci zo Základnej školy na Jilemnického ulici, Súkromnej strednej odbornej školy s VJM na Neratovickom námestí, Špeciálnej ZŠ na Ádorskej ulici, ZŠ na ulici Smetanov háj a Cirkevnej základnej školy sv. Jána apoštola s VJM v Dunajskej Strede si to skutočne užívali a naviac všetko mohli následne ochutnať, darčeky si zabaliť a doma nimi prekvapiť svojich blízkych.  Voňavé a chutné medovníčky napiekli kuchárky z Materskej školy na Železničnej ulici vo Veľkom Mederi, za čo im právom patrí srdečné poďakovanie.  

Veľký záujem bol o tvorivé dielne, v ktorých si účastníci kombináciou umeleckých techník maľovania a dekupáže vyhotovili – magnetky, vianočné ozdôbky na zavesenie, zhotovili vianočné pozdravy, maľované obrázky a sadrové odliatky s vianočným motívom. Tvorivá dielnička prispela k rozvoju ich tvorivosti, prehĺbeniu  poznatkov, uspokojeniu záujmov a účastníkov inšpirovala k zhotoveniu nielen dekoratívnych, ale aj darčekových predmetov.

Keďže nielen deti  milujú rozprávky, ale aj dospelí,  sviatočnú atmosféru dotvorila aj možnosť pozrieť si krátke filmové rozprávky,    najmä z klasickej vianočnej tvorby. Deti sa dobre zabavili a určite sa aj niečo nové o Vianociach dozvedeli. Všetky podujatia boli pripravení tak v slovenskom ako aj maďarskom jazyku. Počas celého obdobia sa v priestoroch osvety, ktoré boli veľmi vyťažené, ozýval radostný smiech a džavot detí. 

Podujatie režírovala  metodička ŽOS Bc. Erika Sinová.

Text a foto: Žitnoostrovské osvetové stredisko - Dunajská Streda

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

Informácia o vydaných ochranných pracovných prostriedkoch

Trnavský samosprávny kraj odovzdal ďalšie osobné ochranné pracovné prostriedky z pohotovostných zásob Správy štátnych hmotných rezerv SR.

SZŠ Trnava úspešná v krajskom i celoštátnom kole SOČ

Zdravoťáci opäť nesklamali! Žiaci Strednej zdravotníckej školy v Trnave zaznamenali veľký úspech v krajskom i celoštátnom kole SOČ.

Trnavská župa pristupuje ku všetkým poskytovateľom sociálnych služieb spravodlivo

Trnavská župa dnes opäť distribuovala osobné ochranné pracovné prostriedky do zariadení sociálnych služieb v celom kraji. Ochranné prostriedky zo štátnych hmotných rezerv rozdeľujeme poskytovateľom sociálnych služieb spravodlivo, bez ohľadu na ich právnu formu, či verejnú alebo neverejnú povahu.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky