Skočiť na obsah

Vo dvore Trnavského osvetového strediska bude Festival malých dychových hudieb

Publikované:

Na nedeľu 4. októbra 2020 pripravilo Trnavské osvetové stredisko v spolupráci s Trnavským samosprávnym krajom na dvore Domu hudby Mikuláša Schneidera Trnavského Festival malých dychových hudieb. Na festivale budú svoje umenie prezentovať lokálne dychové orchestre, ktoré sa oduševnene venujú hudbe vo svojom voľnom čase.

Zobraziť galériu Karpatska kapela fotoSidlo Trnavskeho osvetoveho strediska

Dychové hudby z regiónu Trnavy
 

Festivalom malých dychových hudieb chce Trnavské osvetové stredisko upriamiť pozornosť verejnosti v trnavskom regióne na bohatú tradíciu dychovej hudby, ktorá sa rozvinula na kvalitnú interpretačnú aj autorskú úroveň.

Program v nedeľu popoludní o 14:00 hodine otvorí dychová hudba Chtelničanka a po nej sa predstaví dolnokrupanská dychová hudba Karpatská kapela. Modranka bude zastúpená dychovou hudbou Modrančanka a zo Šúroviec príde dychová hudba Šúrovanka. Svoje muzikantsk
é umenie v žánri dychovej hudby ešte na festivale predvedú dychová hudba Verešvaranka z Červeníka a dychová hudba Hrnčarovani z Hrnčiaroviec nad Parnou.


Festival tradíciou

Na podujatí je každoročne priestor pre muzikantov na vypočutie si kolegov z iných orchestrov, a je to tiež miesto priateľských stretnutí, či už hudobníkov alebo návštevníkov. Festival malých dychových hudieb z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Festival sa stal tradíciou, je to už 12. ročník. V tomto roku sa prehliadka kvôli COVID-19 presunula z interiéru kultúrneho domu v Šúrovciach do exteriéru. Trnavské osvetové stredisko a Trnavský samosprávny kraj pozývajú nielen priaznivcov dychovej hudby na príjemné nedeľné hudobné popoludnie do historických priestorov dvora Domu hudby Mikuláša Schneidera Trnavského.
 

Trnavské osvetové stredisko organizuje podujatia v rôznych oblastiach kultúry s cieľom sprístupňovať verejnosti ľudové tradície, umenie a poznatky a tiež s cieľom umožňovať verejnosti zmysluplne napĺňať jej voľný čas kultúrnymi aktivitami a tak napomáhať pri prevencii protispoločenských javov a drogových a iných závislostí s územnou pôsobnosťou v okrese Trnava, Piešťany a Hlohovec. Zriaďovateľom Trnavského osvetovéha strediska je Trnavský samosprávny kraj.

 

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

Kultúra sa presúva do online priestoru

V súvislosti s obmedzením pohybu obyvateľstva zostane všetkých 18 kultúrnych inštitúcií v zriaďovateľskej pôsobnosti trnavskej župy pre verejnosť uzatvorených od soboty 24. októbra 2020 až do odvolania.

S vašou pomocou to zvládneme

Pomôžte pri celoplošnom testovaní v našom kraji.

Bezpečne za kultúrou v Trnavskej župe

Aj počas núdzového stavu je všetkých našich 18-ich kultúrnych inštitúcií prístupných pre individuálnych návštevníkov. Aby sa zamestnanci i návštevníci cítili pri získavaní umeleckých zážitkov bezpečnejšie, nakúpili sme hygienické a ochranné prostriedky za 20 tisíc eur.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky