Skočiť na obsah

Vyhlásenie súťaže Trnavský objektív 2021

Publikované:

Príležitosť pre talentovaných fotografov.

Zobraziť galériu

Trnavské osvetové stredisko vyhlasuje 51. ročník súťažnej výstavy neprofesionálnej fotografickej tvorby okresov Trnava, Piešťany a Hlohovec Trnavský objektív 2021. Táto regionálna postupová súťaž a výstava je najstaršou a najprestížnejšou súťažou v regióne.

 

Trnavský objektív je základným kolom súťaže, z ktorého sa postupuje do krajskej a celoštátnej súťaže amatérskej fotografickej tvorby AMFO. Súťaž AMFO nadviazala a pokračuje v tradícii celoštátnej súťaže, ktorá sa konala v šesťdesiatych až osemdesiatych rokoch spoločne s českou súťažou.

Trnavské osvetové stredisko upozorňuje na jednu z noviniek v propozíciách, ktoré urobilo Národné osvetové centrum: Pribudla kategória experiment. Rozumie sa tým dielo, ktoré hľadá nové prístupy k fotografickému médiu, či skúma podstatu fotografie a jej hraníc. Môže využívať presahy do iných médií, alternatívne fotografické techniky alebo aj inštalácie.

Odporúčanou, ale nie povinnou, témou 51. ročníka regionálnej súťaže Trnavský objektív je rodina. Do súťaže je možné sa zapojiť do 8. februára 2021, kedy musí byť dielo doručené do Trnavského osvetového strediska. Súťaž sa koná každý rok. Je určená deťom, mládeži a dospelým. Podrobné informácie o súťaži nájdete v propozíciách na webovej stránke Trnavského osvetového strediska: https://www.osvetatt.sk/trnavsky-objektiv-2021-foto/

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

Župa distribuovala 104 počítačov pre študentov zo sociálne znevýhodnených rodín

Sú určené pre študentov, ktorí nemajú doma dostatočné technické vybavenie pre dištančné vzdelávanie.

Župa má plán rozvoja dopravy do roku 2050

Plán udržateľnej mobility a Plán dopravnej obslužnosti sú základným predpokladom rozvoja dopravy v kraji do roku 2050.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky