Skočiť na obsah

Výnimočné trnavské ocenenie

Publikované:

Trnavský samosprávny kraj bol organizátorom súťaže pre jednotlivcov a žiakov stredných škôl na tému „Sloboda a demokracia. Teraz je to na nás...“.

Zobraziť galériu

Trnavský samosprávny kraj bol organizátorom súťaže pre jednotlivcov a žiakov stredných škôl na tému „Sloboda a demokracia. Teraz je to na nás...“. Súťažné kategórie boli nasledovné: Prvá kategória: literárna – esej alebo úvaha. Druhá kategória: audiovizuálna.

Do súťaže som sa zapojila v druhej kategórii so svojou audiovizuálnou prácou. Robila som rozhovor so svojou mamičkou, ktorá ako sedemnásťročná prežila udalosti nežnej revolúcie. Súťažné práce posúdila odborná porota, ktorá hodnotila v prvom rade originalitu. Bola som prekvapená, keď ma oznámili o výsledku, totiž som získala mimoriadne ocenenie. Porota gratulovala všetkým talentovaným a usilovným študentom a študentkám stredných škôl, ktorí si prevzali ocenenia a štipendiá za svoje mimoriadne úspechy vo vedeckých i športových súťažiach. Vyhodnotené boli aj najlepšie eseje a multimediálne práce. Vyhlásenie výsledkov
a odovzdanie cien sa uskutočnilo 26. novembra. Boli sme pozvaní do Zrkadlovej sály Divadla Jána Palárika v Trnave. Slávnostnú ceremóniu svojím slávnostným prejavom otvoril pán Jozef Viskupič, župan Trnavského samosprávneho kraja. Po slávnostnom vyhodnotení
sa konala recepcia. Mala som možnosť stretnúť sa a porozprávať sa s vicežupanmi Józsefom Berényim a Marekom Neštickým.

Vivien Csémiová

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

Trnavská župa pomôže obetiam a dotknutým osobám výbuchu plynu v Prešove

Trnavský samosprávny kraj dnes vyčlenil zo svojho rozpočtu 33 tis. €, ktoré poskytne obetiam a dotknutým osobám výbuchu plynu na Mukačevskej ul. v Prešove.

Schválený rozpočet župy vytvára priestor pre rozvojové projekty. Prioritou budú sociálne služby, vzdelávanie a rekonštrukcia ciest

Medzi hlavné priority roku 2020 patrí podpora modernizácie cestnej infraštruktúry, radikálna obmena techniky na údržbu ciest či podpora vzdelávania a sociálnych služieb. Poslanci zároveň odhlasovali pomoc pre ľudí zasiahnutých tragédiou v Prešove vo výške 33 tisíc eur.

Podujatia pre deti v Galante

Mestská knižnica Galanta si pre deti pripravila rôzne podujatia, na ktoré sa môžu tešiť nie len oni ale aj rodičia. V oddelení pre deti zavládne príjemná atmosféra, ktorá sa bude ponímať rôznymi podujatiami.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky