Skočiť na obsah

Výnimočné trnavské ocenenie

Publikované:

Trnavský samosprávny kraj bol organizátorom súťaže pre jednotlivcov a žiakov stredných škôl na tému „Sloboda a demokracia. Teraz je to na nás...“.

Zobraziť galériu

Trnavský samosprávny kraj bol organizátorom súťaže pre jednotlivcov a žiakov stredných škôl na tému „Sloboda a demokracia. Teraz je to na nás...“. Súťažné kategórie boli nasledovné: Prvá kategória: literárna – esej alebo úvaha. Druhá kategória: audiovizuálna.

Do súťaže som sa zapojila v druhej kategórii so svojou audiovizuálnou prácou. Robila som rozhovor so svojou mamičkou, ktorá ako sedemnásťročná prežila udalosti nežnej revolúcie. Súťažné práce posúdila odborná porota, ktorá hodnotila v prvom rade originalitu. Bola som prekvapená, keď ma oznámili o výsledku, totiž som získala mimoriadne ocenenie. Porota gratulovala všetkým talentovaným a usilovným študentom a študentkám stredných škôl, ktorí si prevzali ocenenia a štipendiá za svoje mimoriadne úspechy vo vedeckých i športových súťažiach. Vyhodnotené boli aj najlepšie eseje a multimediálne práce. Vyhlásenie výsledkov
a odovzdanie cien sa uskutočnilo 26. novembra. Boli sme pozvaní do Zrkadlovej sály Divadla Jána Palárika v Trnave. Slávnostnú ceremóniu svojím slávnostným prejavom otvoril pán Jozef Viskupič, župan Trnavského samosprávneho kraja. Po slávnostnom vyhodnotení
sa konala recepcia. Mala som možnosť stretnúť sa a porozprávať sa s vicežupanmi Józsefom Berényim a Marekom Neštickým.

Vivien Csémiová

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

Trnavský župan rokoval s vicepremiérom o posilnení kompetencií samosprávnych krajov

Predseda Trnavského samosprávneho kraja a predseda združenia samosprávnych krajov SK 8 Jozef Viskupič dnes v Trnave prijal podpredsedu vlády Slovenskej republiky Štefana Holého. Rokovali o reforme verejnej správy a o dodržiavaní legislatívneho procesu.

(Ne)všedné radosti

Trnavský samosprávny kraj – Záhorské osvetové stredisko v Senici pozýva priateľov umenia na jubilejnú autorskú výstavu výtvarných diel výtvarníčky Aleny Kováčovej – Trizuliakovej zo Senice, spoluzakladateľky a členky Združenia výtvarníkov SenART.

Informácia o vydaných ochranných pracovných prostriedkoch

Trnavský samosprávny kraj odovzdal ďalšie osobné ochranné pracovné prostriedky z pohotovostných zásob Správy štátnych hmotných rezerv SR.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky