Skočiť na obsah

Workshop organizovaný Združením miest a obcí Slovenska na tému smart energetika v samospráve

Publikované:

Trnavský župan Jozef Viskupič sa zúčastnil na workshope organizovanom Združením miest a obcí Slovenska venovanému smart energetike v samospráve.

Zobraziť galériu DSC_3900

Trnavský župan Jozef Viskupič sa zúčastnil na workshope organizovanom Združením miest a obcí Slovenska venovanému smart energetike v samospráve.

Trnavská župa je moderný európsky región, ktorý sa venuje inováciám v oblasti ochrany životného prostredia a podpore efektívneho využívania zdrojov, ktoré prispievajú k zvyšovaniu kvality života jeho obyvateľov.

Aktuálne pracujeme na nízkouhlíkovej stratégii, ktorá prispeje k dlhodobému a udržateľnému energetickému rozvoju regiónu predovšetkým v oblastiach ekologickej mobility, obnoviteľných zdrojov energie či energetickej efektívnosti budov v majetku župy.

Cieľom stratégie je definovať aktivity smerujúce k znižovaniu emisií CO2 aj za pomoci možností využitia smart komponentov.

V rámci komplexnej analýzy zvyšovania energetickej efektívnosti a podpory nasadzovania smart riešení v oblasti obnoviteľných zdrojov energií, bolo posúdených 25 objektov TTSK a následne podaných 18 žiadostí o dotáciu k 30. septembru 2019. Celková výška navrhovaných opatrení financovaných zo štrukturálnych fondov EÚ predstavuje viac ako 6,5 milióna eur.

Aktuality

TTSK - Očkovanie (3)

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji počas víkendu

Trnavská župa bude očkovať proti ochoreniu Covid-19 v sobotu 22. januára 2022. Očkovanie bude prebiehať vo veľkokapacitných očkovacích centrách v Dunajskej Strede a v Trnave. Očkujeme prvou, druhou a treťou dávkou vakcíny Pfizer/BioNTech.
V záujme zabezpečenia plynulého chodu očkovacích centier, prosíme všetkých záujemcov o vakcínu, aby využili možnosť registrácie prostredníctvom webu www.vakcinacia.nczisk.sk.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky