Skočiť na obsah

Workshop organizovaný Združením miest a obcí Slovenska na tému smart energetika v samospráve

Publikované:

Trnavský župan Jozef Viskupič sa zúčastnil na workshope organizovanom Združením miest a obcí Slovenska venovanému smart energetike v samospráve.

Zobraziť galériu DSC_3900

Trnavský župan Jozef Viskupič sa zúčastnil na workshope organizovanom Združením miest a obcí Slovenska venovanému smart energetike v samospráve.

Trnavská župa je moderný európsky región, ktorý sa venuje inováciám v oblasti ochrany životného prostredia a podpore efektívneho využívania zdrojov, ktoré prispievajú k zvyšovaniu kvality života jeho obyvateľov.

Aktuálne pracujeme na nízkouhlíkovej stratégii, ktorá prispeje k dlhodobému a udržateľnému energetickému rozvoju regiónu predovšetkým v oblastiach ekologickej mobility, obnoviteľných zdrojov energie či energetickej efektívnosti budov v majetku župy.

Cieľom stratégie je definovať aktivity smerujúce k znižovaniu emisií CO2 aj za pomoci možností využitia smart komponentov.

V rámci komplexnej analýzy zvyšovania energetickej efektívnosti a podpory nasadzovania smart riešení v oblasti obnoviteľných zdrojov energií, bolo posúdených 25 objektov TTSK a následne podaných 18 žiadostí o dotáciu k 30. septembru 2019. Celková výška navrhovaných opatrení financovaných zo štrukturálnych fondov EÚ predstavuje viac ako 6,5 milióna eur.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

Deň európskych športov organizovaný vo Vrbovom opäť netradične

V mesiaci september už tradične Gymnázium J.B.Magina organizuje športovú akciu pre žiakov základných škôl z okresu Piešťany pri príležitosti Dňa európskych športov. Tentoraz akcia bola organizovaná dňa 20. septembra 2019 v priestoroch telocvične Základnej školy na Komenského ulici vo Vrbovom pod názvom „ Deň netradičných európskych športov“.

Zastupiteľstvo TTSK: Župa plánuje vybudovať v Trnave kultúrno-kreatívne centrum a zriadi Fond na rozvoj Trnavského kraja

Poslanci zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja schválili vznik Fondu na rozvoj Trnavského kraja a uznesenie k žiadosti o eurofondové prostriedky na vybudovanie kultúrno-kreatívneho centra v Trnave. Volení zástupcovia a zamestnanci trnavskej župy sa budú riadiť novým etickým kódexom. Župa prestane používať na ničenie burín herbecídy na báze glyfosátov a bude používať výhradne ekologické prostriedky.

Najmenší hokejisti a hokejistky odštartovali putovný turnaj

V nedeľu 15.9.2019 sa na zimnom štadióne v Piešťanoch uskutočnil prvý zo série 8 turnajov hokejových prípraviek o Putovný pohár župana TTSK.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky