Skočiť na obsah

Workshop organizovaný Združením miest a obcí Slovenska na tému smart energetika v samospráve

Publikované:

Trnavský župan Jozef Viskupič sa zúčastnil na workshope organizovanom Združením miest a obcí Slovenska venovanému smart energetike v samospráve.

Zobraziť galériu DSC_3900

Trnavský župan Jozef Viskupič sa zúčastnil na workshope organizovanom Združením miest a obcí Slovenska venovanému smart energetike v samospráve.

Trnavská župa je moderný európsky región, ktorý sa venuje inováciám v oblasti ochrany životného prostredia a podpore efektívneho využívania zdrojov, ktoré prispievajú k zvyšovaniu kvality života jeho obyvateľov.

Aktuálne pracujeme na nízkouhlíkovej stratégii, ktorá prispeje k dlhodobému a udržateľnému energetickému rozvoju regiónu predovšetkým v oblastiach ekologickej mobility, obnoviteľných zdrojov energie či energetickej efektívnosti budov v majetku župy.

Cieľom stratégie je definovať aktivity smerujúce k znižovaniu emisií CO2 aj za pomoci možností využitia smart komponentov.

V rámci komplexnej analýzy zvyšovania energetickej efektívnosti a podpory nasadzovania smart riešení v oblasti obnoviteľných zdrojov energií, bolo posúdených 25 objektov TTSK a následne podaných 18 žiadostí o dotáciu k 30. septembru 2019. Celková výška navrhovaných opatrení financovaných zo štrukturálnych fondov EÚ predstavuje viac ako 6,5 milióna eur.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

SK 8: Slovenskí župani a českí hejtmani sa historicky po prvýkrát stretli na Slovensku

V pondelok 10. augusta 2020 sa uskutočnilo historicky prvé rokovanie Združenia samosprávnych krajov SK 8 a Asociácie krajov Českej republiky (AK ČR) na území Slovenskej republiky. Slovenských županov a českých hejtmanov pri tejto príležitosti slávnostne prijal predseda Národnej rady Slovenskej republiky, a to symbolicky v bývalej Sieni federácie Bratislavského hradu.

Už takmer 1400 ľudí využilo možnosť cestovať autobusom za 1€

Rodinný cestovný lístok využilo za prvý mesiac už 383 rodín. Na tento nový typ cestovného lístka v prímestskej autobusovej doprave bolo v júli prepravených spolu až 1351 cestujúcich.

Trnavská župa opravuje úseky ciest


Trnavská župa tento rok opraví spolu takmer 50 km ciest II. a III. triedy v celom kraji. Rekonštrukcia a modernizácia sa týka až 21 úsekov ciest. K najdlhším opravovaným patria úseky ciest III. triedy Naháč – Dubové v okrese Trnava a Prietrž – Osuské v okrese Senica.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky