Skočiť na obsah

Žiaci ruských bilingválnych tried sa spojili, aby originálne oslávili sviatok sv. Mikuláša

Publikované:

V tomto školskom roku sa oslavy sv. Mikuláša na Gymnáziu J. B. Magina niesli v netradičnom štýle.

Zobraziť galériu

V tomto školskom roku sa oslavy sv. Mikuláša na Gymnáziu J. B. Magina niesli v netradičnom štýle. Gymnazisti z Vrbového privítali svojich rovesníkov z ruskej bilingválnej triedy z Banskej Štiavnice, aby si spoločne za prítomnosti predstaviteľov Ruského centra vedy a kultúry z Bratislavy posedeli pri samovare (tradičné ruské zariadenie na varenie vody na prípravu čaju).
Naša moskovská lektorka v úvode predstavila žiakom tradíciu pitia silného ruského čaju, ktorú zachytili vo svojich dielach aj významní ruskí maliari či spisovatelia.
Následne sa všetci usadili v aule školy, kde si popri pití čaju a ochutnávke tradičných ruských dobrôt mali možnosť overiť doposiaľ získané jazykové zručnosti. Sme veľmi radi, že učitelia ruských tried priblížili aj takýmto netradičným spôsobom zvyky a tradície krajiny, ktorej jazyk sa učia. Pre žiakov a učiteľov Gymnázia I. Kmeťa z Banskej Štiavnice to bola prvá návšteva v našom meste, regióne a napriek nie veľmi priaznivému počasiu odchádzali domov nielen s novými pozitívnymi skúsenosťami, ale taktiež s priateľstvami.
Aj pre našich žiakov bolo toto stretnutie prínosom:
„Príjemná atmosféra a dobrý program.“
„Bol to zaujímavý deň. Mohli sme zažiť ruskú tradíciu a dozvedeli sme sa nové informácie.“
„Som rád, že som spoznal nových ľudí, ktorí majú rovnaké nadšenie pre učenie sa cudzích jazykov.“
„Bolo to skvelé a naozaj sa mi to páčilo. Žiaci z Banskej Bystrice boli milí a dúfam, že prídu aj o rok, alebo prídeme my k nim.“
Ako tvrdí ruské príslovie: „So samovarom je čaj dôležitejší, konverzácia veselšia."
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

Už takmer 1400 ľudí využilo možnosť cestovať autobusom za 1€

Rodinný cestovný lístok využilo za prvý mesiac už 383 rodín. Na tento nový typ cestovného lístka v prímestskej autobusovej doprave bolo v júli prepravených spolu až 1351 cestujúcich.

Trnavská župa opravuje úseky ciest


Trnavská župa tento rok opraví spolu takmer 50 km ciest II. a III. triedy v celom kraji. Rekonštrukcia a modernizácia sa týka až 21 úsekov ciest. K najdlhším opravovaným patria úseky ciest III. triedy Naháč – Dubové v okrese Trnava a Prietrž – Osuské v okrese Senica.

PRACOVNÉ PRÍLEŽITOSTI

Vyznáte sa v číslach a analýzach? Hľadáme analytikov a analytičky na juniorské aj seniorské pozície projektu Smart Región TTSK. 

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky