Skočiť na obsah

Žiaci stredných škôl budú súťažiť v poskytovaní prvej pomoci

Publikované:

Žiaci stredných škôl v Trnavskom samosprávnom kraji budú súťažiť v poskytovaní prvej pomoci. Súťaž „Mladý záchranár trnavskej župy“ sa uskutoční 22. septembra 2020. Bude prebiehať na viacerých stanovištiach v centre Trnavy a v priestoroch Úradu TTSK. Žiaci budú preverení z teoretických znalostí a praktických zručností v poskytovaní prvej pomoci. 

Zobraziť galériu

„Veľmi nás teší veľký záujem o zapojenie sa do premiérového ročníka súťaže „Mladý záchranár trnavskej župy“. Prihlásili sa žiaci z 33 škôl v rámci celého kraja. Nácvik poskytovania základnej prvej pomoci vnímame ako súčasť vzdelávania mladých ľudí. Našim cieľom je žiakov stredných škôl pripraviť na zvládanie vypätých kritických situácií, keď práve oni môžu v priebehu niekoľkých minút prispieť k záchrane ľudského života,“ povedala Lucia Šmidovičová, riaditeľka odboru zdravotníctva Úradu TTSK.

Do súťaže sa bolo možné prihlásiť do konca septembra minulého roka. Plánovanému termínu jej uskutočnenia v júni predchádzala séria vzdelávacích aktivít priamo v školách. Samotná súťaž bola v dôsledku zhoršenej epidemiologickej situácie presunutá 
na september.

Župa súťaž pripravila v spolupráci so Slovenským Červeným krížom. Medzi rozhodcami budú pedagógovia župných stredných zdravotníckych škôl, ako aj zástupcovia Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby a Hasičského a záchranného zboru.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

Z krízového fondu budú podporené vodozádržné opatrenia a dobrovoľní hasiči

Z centrálneho krízového fondu Trnavského samosprávneho kraja (CKF) budú podporené projekty zamerané na zadržiavanie vody v krajine, ktoré pôsobia aj ako ochrana proti povodniam. Fond tiež poskytne finančné zdroje dobrovoľným hasičom na plnenie dôležitých úloh pri ochrane ľudí a majetku. Až 22 projektov bude v rámci júlovej výzvy podporených celkovou sumou viac ako 81 tis. €.

Trnavská župa dá na prvú pomoc nezriaďovanej kultúre 100 tisíc eur

Trnavský samosprávny kraj vyhlásil výzvu, prostredníctvom ktorej pomôže profesionálnym subjektom nezriaďovanej kultúry. V programe Prvá pomoc kultúre je pripravených 100 tisíc eur. O podporu je možné požiadať do 14. augusta 2020.

Prezidentka Zuzana Čaputová navštívila trnavskú župu


Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová prijala pozvanie župana Jozefa Viskupiča na návštevu Trnavského samosprávneho kraja. V priestoroch Úradu TTSK hovorili o boji proti šíreniu nového koronavírusu, ako aj o aktuálnych témach v oblasti zvyšovania dostupnosti a kvality sociálnej a zdravotnej starostlivosti, ochrany životného prostredia a podpory kultúry.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky